iOS 13.3 fiziksel güvenlik anahtarları için tam destekle geliyor
iOS 13.3 fiziksel güvenlik anahtarları için tam destekle geliyor
Apple’ın yeni iOS güncellemesi, genel hata düzeltmelerini de içeriyor

Apple bugün tüm uyumlu cihazlar için yeni iOS 13.3 güncellemesini yayınlıyor. En büyük eklenti, Apple’ın Safari tarayıcısında FIDO2 uyumlu USB-C, NFC ve Lightning fiziksel güvenlik cihazlarını kullanma yeteneğidir. Bu fiziksel güvenlik anahtarları daha fazla hesap koruması sunar ve Yubico ilk Yıldırım güvenlik anahtarını Ağustos ayında tekrar yayınladı. Önceden, iOS uygulamalarının YubiKey 5Ci'deki bir Lightning bağlayıcı için uygulamalarına ayrı ayrı destek eklemesi gerekiyordu, ancak Apple'ın yerel desteği bunu tüm uygulamalara ve sitelere açacaktı.

Gmail, Dropbox, Twitter, Outlook ve Facebook gibi bir dizi web servisi güvenlik anahtarlarını desteklediğinden, Apple’ın yerel iOS desteği, fiziksel bir güvenlik anahtarı kullanmak isteyen tüm iPhone sahipleri için büyük bir gelişmedir.

Güvenlik anahtarı ilavesinin yanı sıra, iOS 13.3 oldukça küçük bir güncellemedir. Beta kullanıcıları RAM yönetiminin gelişmiş göründüğünü ve telefon görüşmeleri, iMessage, FaceTime ve iCloud kişileri üzerindeki limitleri ayarlamak için Ekran Zamanına iletişim sınırlarının eklendiğini bildirdi. Apple ayrıca Memoji etiketlerini klavye ayarlarında gizleme özelliğini de ekledi. iOS 13.3 şu anda tüm desteklenen cihazlara yayılıyor ve hemen Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleştirmesi'ni işaretleyerek kurabilirsiniz.

Kafanda bi' şeyler - Kafanda düşünceler - Dürter her an güldürür bazen - Bazen deli eder ve sadece - Bazen zor gelir anlamak - Sallanasın gelir öylece boşlukta - Sonra hatırlatır o şeyler bir anda - Aşina bünyen

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları