iOS 12.2, macOS 10.14.4, watchOS 5.2 ve tvOS 12.2 betaları kullanılabilir
Bu haftanın başlarında, Apple tüm işletim sistemleri için hata düzeltme güncellemeleri yayınladı ve bu tek bir anlama gelebilir: yeni beta yazılımı zamanı.

Bugün, firma iOS 12.2, macOS 10.14.4, watchOS 5.2 ve tvOS 12.2 gibi yeni küçük güncellemeler için geliştirici betalar çıkardı.

En büyük değişiklik, Apple News'in şu anda hem Fransızca hem de İngilizce olarak desteklenecek olan Kanada'da satışa sunulması. Bu, günümüz yapılarına dahil olmasına rağmen, Apple şu anda mevcut olan yayınların yayınlanmaya hazır olanların hepsi olmadığını belirtti.

Tabii ki, dikkat edilmesi gereken bazı bilinen konular da var. Hücresel verilere bağlıyken ön ödemeli bir veri planı satın alamayabilirsiniz; bu nedenle Wi-Fi'ye bağlanmanız ve yapmanız gerekir. TouchID ile Cüzdanın kimliğini doğrulamakta da sorun yaşayabilirsiniz. Siri, Simülatörde çalışmıyor ve bu, kartın genelinde bilinen bir sorun.

MacOS beta için bilinen tek sorun, geçici çözümlerin Terminal'de aşağıdaki komutu kullanmak olmasına rağmen, web sayfalarının Safari'de çalışmayabilir olmasıdır (bunu çalıştırırsanız Safari ayarlarınızı kaybedebilirsiniz):

defaults delete com.apple.Safari

Gördüğünüz gibi, daha sonraki binalarda değişebilecek olmasına rağmen, yeni olan pek bir şey yok. Bu güncellemeler muhtemelen Mart ayı boyunca sonuçlanacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları