iOS 12 İşletim Sistemi Nasıl Yüklenir?
Apple'ın kısa bir süre önce tanıttığı iOS 12 işletim sistemini mobil cihazınıza nasıl yükleyebileceğinizi anlatıyoruz.

Apple dün başlamış olan WWDC etkinliğinde yeni işletim sistemi sürümü iOS 12'yi de duyurdu. İlk etapta ancak geliştiricilerin kullanabileceği iOS 12'nin Beta sürümü oldukça çok yenilik ve güncelleme yer ediniyor. Bu güncellemeyi geliştirici hesabı olmayanlar da değişik bir yöntemle olsa da kullanabiliyor. Eylül ayından itibaren ahenkli bütün Apple cihazlarında kullanılabilecek olan Beta sürümü için beklemek istemeyenler için iOS 12'nin nasıl yüklenebileceğini anlatıyoruz.

Öncelikle iOS 12'nin Beta aşamasında bulunduğunu ve birtakım sorunlar içerebileceği konusunda uyarıda bulunalım. Ayrıca yüklediğiniz cihazınızı sıfırlamak zorunda kalacağınızı bu da verilerinizin silineceği anlamına geleceğini belirtelim. Bu sebepten dolayı iOS 12'yi yüklemeden önce verilerinizi yedeklemeyi ihmal etmeyin.

Öte taraftan iOS 12 Beta sürümü ancak belirgin Apple cihazlarıyla çalışıyor. Bunlar iPhone 5S ve üzeri iPhone modelleri, tüm iPad Air ve iPad Pro modelleri, 5. Kuşak iPad, iPad Mini 2 ve üstü modeller ve altı. Kuşak iPod Touch şekilde sıralanıyor.

Geliştirici hesabı olmadan iOS 12 nasıl yüklenir?

  • İlk olarak buraya tıklayarak mevcut iOS cihazınıza geliştirici hesabını yükleyin. Ardından ‘iOS 12 download’ butonuna tıklayarak iOS 12’nin beta sürümünü indirin ve yükleyin.
  • ‘Yükle’ butonuna tıkladığınızda iOS sizden önce şifre, daha sonra ise onay isteyecek. Şifrenizi girin ve yükleme işlemini onaylamanız gerekiyor.
  • Cihazınızı bir kere yeniden başlatmanız gerekecek. Sonra bir kez daha. Yeniden başladığında Ayarlar’dan yazılım güncellemesine giderek güncellemeyi kontrol edin. iOS 12 güncellemesinin geldiğini göreceksiniz. Güncellemenin boyutu cihazdan cihaza farklılık gösterse de GB boyutunda olacağını söyleyebiliriz.
  • Güncelleme indiğinde yükleme butonu karşınıza çıkacak. iOS yükleme işlemini tamamlayacak ve cihazı yeniden başlatacak. İşlem tamamlandığında iOS 12’yi denemeye başlayabilirsiniz.

"iOS 12 İşletim Sistemi Nasıl Yüklenir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere iOS 12 İşletim Sistemi Nasıl Yüklenir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 12 İşletim Sistemi Nasıl Yüklenir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0