İnternet reklamları vergi kapsamına alınıyor!
Yeni tertip ile birlikte, web reklamları bundan sonra vergi kapsamına dahil olduğu belirtildi. Peki internet reklamlarından yüzde kaç oranında vergi kesilecek? İşte, bütün detaylar!

İnternet reklamları vergi kapsamına alınıyor!
İnternet üstünden verilen reklam hizmetlerinin vergi kapsamına dahil olması için alınan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete tarafından gösterildi. Resmi Gazete‘de yer alan bilgilere gore söz mevzusu bu tertip 1 Ocak 2019‘dan itibaren yürürlüğe girecek.

Böylece alınan karar ile beraber 1 Ocak 2019 tarihinden sonrasında, web reklamları ve reklamlara aracılık eden kuruluşlara meydana getirilen ödemelerde yüzde 15‘lik bir vergi kesintisi olacak.

Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi web reklamları yayınlatanlar veya web üstünden reklam hizmeti verilmesine aracılık eden kuruluşlara meydana getirilen ödemelerde derhal yukarıda belirtiğimiz gibi yüzde 15 oranında bir aidat yapılacak.

Ayrıca, Resmi Gazete üzerinden yayınlanan kararnamede ödeme icra eden kişinin vergi mükellefi olup olmadığına bakılmaksızın, laf mevzusu oranda vergi kesintisi yapılacağı da belirtildi. Bugün gösterilen kararnameyi ise derhal aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Peki, siz internet reklamlarının vergi kapsamına girmesi hakkındaki ne düşüyorsunuz. Düşüncelerinizi yorum kısmından aktarabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

internet-reklamları-vergi-kapsamına-alınıyor-shiftdelete


"İnternet reklamları vergi kapsamına alınıyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere İnternet reklamları vergi kapsamına alınıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternet reklamları vergi kapsamına alınıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0