Instagram’ın yeni profil sayfası tasarımında takipçi sayısı arka plana atılıyor
Instagram, basın odası üzerinden yaptığı bir açıklamayla yeni kullanıcı profil sayfası düzenini test etmeye başladığını duyurdu. Şirketin blog yazısında belirttiğine göre, önümüzdeki birkaç hafta içinde, profil sayfasının en tepesinde bulunan buton, ikon ve sekmeler içinde geçiş yöntemi değişecek. Paylaşılan fotoğrafların olduğu alana ise dokunulmayacak.

Değişikliklerin tesiri yukarıdaki benzer biçimde olacak. Yeni tasarımın en dikkat çeken tarafı, takipçi sayılarının görünürlüğünün azaltılması olmuş. Bunlar profil sayfasının en tepesinde yer almıyor, daha küçük kişiliklerle belirtiliyor. Twitter da yakın zamanda iOS uygulamasında benzer bir değişiklik yapmıştı. Şirket, platformda anlamlı söyleşi ve etkileşimleri ön plana çıkarmak amacıyla böyle bir değişim yaptığını kaydetmişti. Instagram ise asla şüphesiz, platformunda doğruluğa da ehemmiyet veriyor. Şirket geçtiğimiz günlerde feyk takip, beğeni ve yorumlara karşı cenk açtığını duyurmuştu.

“Takip Et” ve “Mesaj Gönder” butonları yan yana yer alıyor. Bir kullanıcının takip edenleri sayfasını açtığınızda, ortak takipçilerinizi görebileceksiniz. Izgara, paylaşımlar, etiketliler gibi sekmeler de metin bazlı hâle getirilmiş. IGTV için de ayrı bir sekme açılmış. Kurumsal hesaplar için Alışveriş sekmesi ve aynı zamanda Yol Tarifleri, Ara ve Sipariş Ver düğmeleri de bulunuyor.

Instagram, bu değişiklikler üstünde emek vermeyi sürdürdüğünü ve önümüzdeki birkaç hafta arasında değişik kombinasyonlar deneyeceğini kaydetti. Şirket gelen geri bildirimlere uygun biçimde testlerini sürdürecek.


"Instagram’ın yeni profil sayfası tasarımında takipçi sayısı arka plana atılıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Instagram’ın yeni profil sayfası tasarımında takipçi sayısı arka plana atılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram’ın yeni profil sayfası tasarımında takipçi sayısı arka plana atılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Tüm Yorumlar
5
4
2
1
0