Instagram’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor
Kurulduğu yıl olan 2010 yılında akıllı telefon kullananlar için en çok aranan özelliklerden sayılan fotoğraflar üzerinde değişiklikler yapabilme..

Kurulduğu yıl olan 2010 yılında akıllı telefon kullananlar için en çok aranan özelliklerden sayılan fotoğraflar üzerinde değişiklikler yapabilme ve fotoğraflara farklı efektler ekleyebilme özelliğini kullanıcılara sunması ile kısa sürede popüler olan Instagram uygulaması 2016 yılının ilk yarısında 500 milyon kullanıcı sayısının üzerine çıkmayı başarabildi. İlk olarak Facebook tarafından geliştirilen bu uygulama günümüzde artık kendi içinde Instagram üzerinde veya farklı alanlarda paylaşım yapmaya olanak sağlayan çeşitli uygulamaların geliştirilmesini de sağlamaktadır.

Fotoğraf ve video paylaşılabilen Instagram uygulamasında kullanıcılar uygulamanın kendilerine vermiş olduğu filtre ve yaratıcı araç zenginliklerinden faydalanarak kendilerini en iyi ifade edebileceklerini düşündükleri görselleri elde etmeye çalışıyorlar. Instagram üzerinden son halini alan fotoğraflar uygulamanın kendi içinde kullanıcıların hesaplarında paylaşılabildiği gibi aynı zamanda farklı sosyal medya araçları ile de paylaşılabilmektedir.

Çekilen fotoğraflar hangi boyutlarda olursa olsun kaş atarak ya da farklı renklerde boşluk bırakarak tüm görselleri kare formuna getirmesi ile dikkat çeken Instagram uygulaması zaman içerisinde uygulama içindeki geliştirmeler sonucunda kullanıcılara daha özgür bir alan bırakmayı başarmıştır. Hem Android hem de iOS işletim sistemi tabanlı cihazların tamamında kullanılabilen Instagram bu özelliği sayesinde dünyanın pek çok noktasındaki kullanıcının bir arada bulunduğu nadir sosyal medya platformlarının başında gelmektedir.
sizde bu popüler sosyal medya hakkında detaylı bilgi almak için ve uygulamanın son sürümünü indirmek için instagramindir.orgu ziyaret edin

Kendine has filtreleri ve fotoğraf düzeltme araçları bulunduran Instagram aynı zamanda başka hiçbir mobil uygulamada bulunmayan özellikleri de içinde bulundurmaktadır. Instagram tarafından geliştirilmiş olan Instagram Layout ve Boomerang uygulamaları bunların başında gelir. Instagram Boomerang sayesinde kullanıcılar kısa videolar üretebildikleri Instagram içinde ileri ve geri sarılabilen hareketli fotoğraflar oluşturarak eğlenceli görüntüler elde edebiliyorlar. Bunun yanı sıra Layout uygulaması sayesinde de 9 fotoğrafa kadar fotoğraf için farklı kombinasyonlar ve düzeltme araçları kullanılarak tek bir görselde fotoğrafların birleştirilebilmesi sağlanıyor. Bu özellikle, Instagram’ın fotoğrafı tema edinen aynı zamanda bir anı belleği özelliği de taşıyan yapısına en uygun uygulama olmaktadır. Son olarak Stories adında yeni bir özellik eklenen Instagram sayesinde artık kullanıcılar çektikleri resimler üzerine yazı yazıp çizgiler çizebiliyorlar. Buradan paylaşılan fotoğraflar ancak 24 saat içerisinde görülebilmektedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları