Instagram Beğeni Sayısını Artırma Yöntemleri
Instagram Beğeni Sayısını Artırma Yöntemleri
Instagram Beğeni Sayısını Artırma Yöntemleri

Instagram Beğeni Sayısını Artırma Yöntemleri

 

Popüler hesapların, fenomen kimliklerin ve herkesçe bilinen influencer’ların genellikle Instagram’dan çıktığı bilinen bir gerçek. Günümüzde çok sayıda sosyal medya platformu olmasına karşın, insanların dijital dünyada kendilerine maddi ve manevi bir karşılık bulması için neden Instagram’ı tercih ettiğini düşündünüz mü? Aslında bunun çok açık ve kısa bir yanıtı var; yüksek etkileşim gücü. Evet, Instagram’ın sunduğu etkileşim ve erişim, diğer sosyal medya sitelerine kıyasla çok daha güçlü. Bu nedenle internet üzerinden para kazanmak isteyenler de fenomen olmak ve popüler bir yere sahip olmak isteyenler de ilk olarak Instagram’ı tercih etmekte.

Instagram sayesinde gelir elde etmek, popüler ve fenomen olmak, influencer olup reklam ve iş birliği anlaşmaları yapmak mümkün; ancak bunun için hesabınızın etkileşim ve erişim açısından başarılı olması şart. Peki, Instagram hesabınızın etkileşimini ve erişimini artırmak için neler yapabilirsiniz? Instagram’da çok sayıda takipçinizin olması, paylaşımlarınıza gelen beğeni ve yorumların yüksek olması, etkileşim ve erişiminizi artırmak için profilinizin sahip olması gereken ilk ve en önemli özellik.

Görsel ve video içerik paylaşımlarınızın beğenilmesi için tercih edebileceğiniz iki temel yöntem mevcut. Bunlardan ilki türk beğeni al hizmetinden faydalanmak. Bu hizmet, Instagram sağlayıcı servislerinden elde edebileceğiniz, anlık beğeni artışı kazanabileceğiniz bir hizmet olup günümüzde pek çok Instagram kullanıcısı tarafından zaman zaman tercih edilmekte. Diğer yönteme göre çok pratik olan beğeni hizmeti sayesinde uzun bir süre emek vermeden yüksek beğeni sayısı elde edebilirsiniz.

Beğeni Sayısında Artış İçin Nitelikli ve Güzel Paylaşımlarda Bulunun

Instagram paylaşımlarınızın beğeni sayısını artırmak için ilk olarak paylaşımlarınızı gözden geçirmeniz gerekir. Çünkü nitelikli ve güzel bulunan paylaşımlar mutlaka beğenilir. Paylaşımlarınızın çok az sayıda beğeni alması, içeriklerinizin kalite açısından beklentileri karşılamadığına bir işarettir. Story ve gönderilerinizi objektif olarak değerlendirin ve gördüğünüz eksiklikleri tek tek not alın. Instagram keşfete düşen başarılı içeriklerin ne tür özelliklere sahip olduğunu gözlemleyerek size ait içeriklerle kıyaslayın.

İçeriklerinize dair bu tür analizleri yaptıktan sonra eksikliklerinizi gidermekle işe başlayın. Özgün, benzersiz ve alışılagelmişin ötesinde farklı içerikler üretmeye çaba gösterin. İçeriklerinizin güzel ve nitelikli olması adına konseptini beğendiğiniz ve özgün içerikler paylaştığınızı düşündüğünüz hesapları inceleyerek onların nasıl içerikler paylaştığını gözlemleyin. Tüm bunları yaptıktan sonra içerik üretirken çok daha orijinal fikirlerin aklınıza geleceğini göreceksiniz.

Dikkat Çekici Tema Kullanın

Instagram’da keyifle vakit geçirirken çok başarılı bulduğunuz, yüksek takipçiye sahip birçok profile denk gelmişsinizdir. Bu tür hesapları incelediğinizde, her birinde ortak olan bir özellik fark edeceksiniz; paylaşım yaparken, konseptlerine uygun ve dikkat çekici bir tema kullandıkları gerçeği. Oldukça basit ancak etkili bir yöntem olan tema kullanımı, paylaştığınız içeriğin daha fazla dikkat çekmesine ve bu sayede etkileşim almasına yardımcı olacaktır.

Instagram kullanıcılarının herhangi bir gönderiyi beğenmesi için mutlaka bir sebebi olmalıdır. Çünkü hiçbir kullanıcı, herhangi bir nedeni yokken karşısına çıkan bir gönderiyi beğenmez. Bu nedenle, sizlerle paylaştığımız bu yöntemleri mutlaka uygulamalı ve uzun bir süre zarfında düzenli içerik paylaşmayı bırakmamalısınız. Bu durum elbette son derece yorucu ve zaman alıcı bir sürece girmeniz anlamına gelir. Peki, bu yorucu ve zaman alıcı sürece girmeden beğeni sayısını artırmanın yöntemi var mı, diyorsanız; içeriğimizin başında ifade ettiğimiz gibi beğeni hizmetine başvurmanız gerekir.

Organik Takipçi tarafından https://www.organiktakipci.net/instagram-turk-begeni adresi üzerinden sağlanan bu hizmet sayesinde beğeni sayınızı kısa sürede yüksek seviyelere çıkarmanız, artan beğeni sayısı ile etkileşim kazanmanız oldukça kolaydır. Elde edeceğiniz etkileşim ve takipçi sayınızın belirli bir düzeye erişmesiyle birlikte de artık uygulama üzerinden güzle miktarlarda kazanç elde etmeye başlayacaksınız.

İlgi Çekici Başlıklar Bulun ve Hashtag Kullanın

Harika bir görsele sahipsiniz ve paylaşmayı düşünüyorsunuz. Bu görselin daha fazla dikkat çekmesi ve uzun süre akıllarda kalması için görselinize uygun bir başlık kullanmanız gerekir. Dikkat çekici bir başlık kullanmadan paylaştığınız içerikler ne yazık ki uzun vadede kalıcılığını koruyamayacaktır. Bu nedenle ister video içerik ister görsel paylaşın; içeriğinizle uyuşan bir metin kullanmayı asla ihmal etmeyin.

Hashtag kullanmadan paylaştığınız içerikler ile hashtag kullanarak paylaştığınız içerikler arasındaki fark, ulaşılabilirlik açısından çok büyük ve belirleyicidir. Örneğin doğru hashtag’ler kullanarak paylaştığınız içerik bir saat içinde 1000 kişi tarafından görüntüleniyorsa; hashtag kullanmadan paylaştığınız içerikte bu sayı 100’e düşer. Söz konusu miktarlar elbette kesin değildir ancak arada bu denli yüksek bir fark olacağından emin olabilirsiniz.

Doğru Zamanlarda Paylaşım Yapın

Instagram kullanıcıları haftanın her günü ve günün her saati uygulamayı kullanmaz. Bazı günler ve saatler Instagram kullanırken belirli zamanlarda uygulamaya giriş yapmaz. Kullanıcıların en sık giriş yaptığı gün ve saatlerde paylaşım yapmanız, paylaştığınız içeriğin çok daha fazla kullanıcı tarafından görüntülenmesini sağlayacağı için paylaşımlarınıza gelen beğeni sayısında da doğal bir artış yaşanacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları