İnsanları Etkileyen Anlamlı Sözler
Sözler, kullanmasını bilene bir nevi sihirli değnektir. Toplumda herkes konuşur. Lakin her konuşana veya her söze itibar edilmez.

O halde sözler insanları etkileme sanatıdır diyebiliriz. Düzgün bir lisan ve üslup, mimiklerin doğru şekilde kullanımı sözün gücü ile bir araya geldiğinde etkilenmeyecek kimse yoktur sanırız. O halde sözlerin hem toplum ve hem de bireysel yaşamda ne denli büyük bir güç olduğu buradan anlaşılabilir. Toplum veya bireylerin yaşamında değişiklik yapmak istiyorsanız, sözün gücünden istifade etmelisiniz. Bir söz ile onları şaşırtabilir, öfkelendirebilir, üzüp, korkutabilir ve hatta mutluluktan uçurabilirsiniz. Etkileyici Sözler bu hususlarda size ziyadesiyle yardımcı olacaktır.

Yine sözleriniz ile karşınızdaki muhatabınızı umutsuzluğa ve acılara sevk edebilir yahut onun acılarına son verebilirsiniz. Dolayısıyla hangi sözü ne zaman ve hangi gayeye hizmet için kullanacağınızı iyi kestirmelisiniz. Eskilerin tabiri ile bin düşünüp bir kez söyleme cihetine gitmelisiniz. Zira biraz öncede belirttiğimiz üzere arkadaşlıklarımızı, dostluklarımızı ve hatta evlilik yaşantımızı bazan bir söz dahi yıkabilmekte ve onarılması güç bir takım sorunların peşi sıra gelmesine vesile olmaktadır.

İnsanlar muhatabının en derinlerine işleyecek olan sözleri arar durur. Bu şekilde sözün gücü ile amacına kısa yoldan ulaşmayı hedef tutarlar. Böylesi durumlar için özel seçilmiş damar sözler ile çıkmazın içinde kurtulmaya çalışılmaktadır. Nedir bu damar sözler dediğinizi duyar gibi oluyoruz. Damar sözler sayfasındaki etkileyici, yol gösterici, sevgi, mutsuzluk, kırgınlık, kızgınlık vb. tüm duyguları ifade eden sözlere bakmanız kafidir diyebiliriz. Bu sözler ile olaylara damardan girecek ve karşınızdaki kişiyi kolayca etkileceksiniz. Başta da belirttiğimiz üzere insanları etkileme yollarının başında sözler gelmektedir. Hele ki damardan sözler bunda daha da etkili olmaktadır. Bunun yanında kelime veya cümlede yapılan bir vurgu, duyguların daha net anlatılmasına vesile olacak ve anlattığınız şeyin anlaşılır olmasını temin edecektir.

Etkileyici ve damar sözler yanında, büyüklerin özlü sözleri de sözlerin büyükleridir. Dolayısıyla anlatım ve sunumlarda onlardan da istifade etmek yararınıza olacaktır. Şayet sözlerin gücünden istifade etmek için, güzel ve etkileyici sözler arıyorsanız sizlere ismi ile tezat içeriğe sahip olan Sert Sözler çalışmasını önerebiliriz. Özlü sözler, anlamlı ve manalı sözler, duygusal ve aşk sözleri, arkadaşlık ve dostluk üzerine sözler gibi onlarca ve hatta yüzlerce kategori ve sayfadan oluşan Sert Sözler, söz sayfasını tavsiye etmekteyiz. Güzel söz insanları etkiler. İnsanları etkilemek için sözün gücünden istifade ediniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları