İlk bakış: Razer Project Valerie, 3 Ekranlı Dizüstü Bilgisayarı!
Razer Project Valerie üçlü ekran sürprizli bir oyun dizüstü bilgisayarı

Bir başka CES, Razer'den gelen bir diğer çılgın konsept cihaz. Oyun donanım yapımcısı yıllardır gösterisine böyle yaklaştı ancak CES 2017 biraz farklı geldi.

Bunun nedeni, Razer'in üç ekranlı bir mega dizüstü bilgisayar konsepti olan Valerie projesi, o kadar uzak olmayan bir gelecekte satın alınmaya hazır bir şey. (Proje Christine gibi değil, olduğu kadar inanılmaz.)

Valerie Projesi'ni yalnızca ele aldık değil, aslında biz de onun üzerinde oyun oynuyorduk - Bu, Razer'in burada uygun bir ürüne ne kadar yakın olduğunu ve etkileyici olduğunu gösteriyor.

Tasarım

Valerie, size bir şekilde tanıdık geliyorsa, bunun nedeni cihazın mevcut tam 17.3-inçlik Razer Blade Pro şasisinin üstüne inşa edilmesidir, ki bu bizim tam incelememize övgü atmış bir dizüstü bilgisayardır. Bununla birlikte, ekran tasarımı tamamen yenilenmiştir.

Kapak, Blade Pro'da mevcut olan aynı 4K IGZO (ve% 100 RGB rengi) ekrana sahip tamamen yeni bir parçadır ve ana ekranın arkasında bulunan bu 17 inçlik panellerin ikisini daha sıkıştırmak için daha kalın hale getirilmiştir. Bunların sadece aynı ekrandan iki tane daha oldukları söyleniyor; panelin ana ekranın arkasında ya da dışında raylar boyunca kaymasını sağlayan bir artikülasyon kolu var.

Şimdi, en havalı kısım: gösteride harekete geçirememize karşın, Razer şunu diyor: Valerie pazara girerse, bu ekranlar birincil bir panelin arkasından otomatik olarak ya bir donanım düğmesi ya da aracılığıyla yazılım.

eFzpuBtFkFmVg7FpkWaMkT-650-80

Daha da iyisi, Razer, bu ilave panellerin her birinin altındaki Chroma aydınlatmasını dahil etti; bu, doğrudan Razer'in ışıklandırma teknolojisini destekleyen tüm oyunlarla çalışacak. Mevcut klavye ve trackpad aydınlatmasından daha üstün bir vibe yaratıyor.

Oh, ve bu kanatlar, Razer'in imzasını yeşermek için dizüstü bilgisayarın kapağında mı? Ekranlar dağıtıldıklarında sadece gösteri içindeler - Razer: her zaman serin faktör hakkında.

R93xEK529U5eFG29Da2MDU-650-80

Özellikler ve performans

Bir konsept aygıtı olan Razer, henüz Valerie Projesi için tam özellikli bir liste vermeye hazır değildir. Bununla birlikte, gösteride oynadığımız prototip versiyonun mobil bir Nvidia GTX 1080 çipi çalıştığını söyledik.

Dürüst olmak gerekirse, tek bir GTX 1080 çipinin Ultra ayarlarda oyunu idare edip edemeyeceğine, ancak birinde değil, üç tane 4K ekrana doğru ilerleyip desteklemeyeceğine biraz şüpheyle yaklaştık. Bu gibi ortamlarda bazı Battlefield 1 oynamaya başladıktan sonra, dikkatli bir iyimser düşünün.

Bir tankın içindeki bir savaş alanını, bir süre boyunca, kare hızı veya görüntü aslına uygun olarak bir hıçkırık ile yırttık. Bu kısmen Nvidia'nın mobil grafiklerdeki büyük ilerlemelerine ve ayrıca Razer'in bu üç ekranı ne kadar iyi senkronize ettiğine de kısaca değinmiş olabilir.

BZ7UDQT4QNgR4gMS4fMJSU-650-80

Fakat, neden bu kadar dehşet verici değiliz? Ultra konfigürasyonun üzerine kurulu çok sayıda cihaz olan yeni Blade Pro ile Ultra ayarlarında 4K oyunları oynarken sorun yaşadık. (Sonra tekrar, Battlefield 1, Blade Pro'da 4K'da düzgün çalışmak için test ettiğimiz tek oyun oldu.)

Ne olursa olsun, dizüstü bilgisayar oyunu oynamaya çalışırken yüksek sesle - şimdiye kadar oynadığımız oyun dizüstü bilgisayarlarından daha yüksek sesle - alıyor. Çok detaylı görselleri üç adet 4K ekrana doğru iten bir makinede, bu beklenen, ancak yine de kulaklıklarla oynamayı sevmeyen oyuncular için bir zahmet haline gelecekti.

Şu anda kullanılan grafik çipinin ve 4K IGZO ekranlarının ötesinde Razer, cihazın ne kadar ağırlıkta olmasını beklediğini ölçmek için 10 ila 12 sterlin arasında tasarruf sağlıyor.

Kesinlikle! Ancak açıkçası, gerçek anlamda en üst düzeyde masaüstü değiştirme dizüstü bilgisayarları olması gereken şey, belki de bunun üstesinden gelebileceğimiz bir ödünleşmedir.

r8YJj32K9xtubxsPU9Nz7U-650-80

Final

Razer tarafından hazırlanan Valerie Projesi, oyun donanım firmasından en heyecan verici konsepttir; başka şeylerden ötürü, gerçekleştirdiği şey yüzünden ve ne kadar gerçeğe dönüştüğünden dolayı. Mevcut Blade Pro'nun mantıksal bir uzantısı, hem profesyonel hem de delicesine hardcore PC oyuncuları için vakaları kullanan bir Blade Pro.

(Tabii ki, şasi tasarımı ve iç kısımlarının, bu cihaz ne zaman, ne de olsa, Razer'in halkın tepkisine dayanarak ne karar vereceğine göre değişebileceği söylendi.)

Bu Razer, mobil grafik yongasından en yüksek seviyede üçlü ekran 4K oyununu gerçekleştirdi, inanmakta zorlandığımız inanılmaz bir başarı. Bu amaçla, bu bir dizüstü bilgisayardır ve bu sayede bütünüyle test etme fırsatı bulduğumuzu umarızcasına dileriz - çünkü bir tane satın alabiliyoruz demektir.

Razer, bu konsepte topluluktan ve TechRadar okuyucularından aktif olarak geribildirim istiyor, bu nedenle Project Valerie'yi aşağıdaki yorumlarınızda ne düşündüğünüzü bize bildirdiğinizden emin olun.


"İlk bakış: Razer Project Valerie, 3 Ekranlı Dizüstü Bilgisayarı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere İlk bakış: Razer Project Valerie, 3 Ekranlı Dizüstü Bilgisayarı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İlk bakış: Razer Project Valerie, 3 Ekranlı Dizüstü Bilgisayarı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0