İlk bakış: Nvidia Shield 2017
Videonuzu bir sonraki seviyeye taşıyın

Nvidia 2017 Shield TV ile pek değişmiyor. Ancak, Santa Clara merkezli şirketin yapmış olduğu değişiklikler - hem şu an% 40 daha küçük olan tasarım, hem de kutuya bir uzaktan kumanda yerleştirme kararı ve Android TV - arasında bir fark dünyası olacak.

Bu şekilde, gelecek nesil Shield'i cihazın ikinci enkarnasyonu olarak düşünmem en iyisidir; ancak sadece 4K HDR streaming çoğunluğa atlamak için mükemmel bir yarım adım ilerleme olarak.

Ancak, başlamadan önce yola girmek için bir küçük uyarı var: Burada okuduğunuz neredeyse her şey - yaklaşık% 90'ını söyleyebilirim - Shieldın önceki sürümünde mevcut olacak. Android TV güncellemesi, yerel ve çevrimiçi akış ve hatta yeni denetleyici ol '2015 Nvidia Shield için mevcut olacak.

Tamam, şu ana kadar sorunumuz var, önce sistemin tasarımına odaklanalım.

Tasarım

Buradaki başlık, daha önce% 40 daha küçük, yaklaşık sekiz inç genişliğinden beşe kadar getirdiği. Sırtında takılıp perakende dolaştırılan mikro SD kart yuvasını yalnızca bir sabit disk boyutunda - 16GB bırakarak bazı plastikleri dökebiliyor.

Onun küçültülmüşlüğü aslında konsolu birlikte gelen denetleyiciden daha küçük yapar, aynı zamanda yeni yıla bir facelift kazandıran bir şey.

 EjqePmrFsjuEyUdqwy62aJ-650-80

 2017 Shield TV denetleyicisi öncekinden daha az hacimli ve daha açısal. Denetleyicinin yüzeyi, bazı açılardan denetleyiciyi elinizde tutmayı kolaylaştıran üçgen bir desenle kaplanmıştır. Bu yeni denetleyiciler, orijinal Shield ile birlikte gelen dokunmatik yüzeyi sunmayacak ve bunun nedeni Nvidia'nın "TV'nizdeki web tarayıcısı" çılgınlığına dayanan bir kalıntı olduğunu söylediği.

Ancak en yeni denetleyiciler touchpad'e elveda derken, her denetleyicide dahili bir mikrofon bulmaya devam edebilirsiniz. Bu, başka nedenlerin yanında, Android cihazlar için inşa edilmiş bir Siri eşdeğeri olan Google Assistant'ı etkinleştirmek için de kullanılır.

Google Asistanlı Nvidia Shield

Google Asistanı, Google Pixel akıllı telefonu ve Google Home da dahil olmak üzere daha önce bir avuç cihazda gördük, ancak şirketin AI'nın Google tarafından üretilen bir ürünün sınırlarından çıkmasına ilk kez izin vermiş olması.

Google Assistant'ı Shield'a olağanüstü hale getiren şey, sizi denetleyicideki mikrofon aracılığıyla her zaman dinlemesidir. Kullanışlı denetleyiciye sahip değilseniz, Nvidia Shield uzaktan kumandası - eskiden her Shield Kutusu'na yerleştirilen isteğe bağlı bir aksesuarı - mikrofon düğmesini basılı tutarak da çalışacaktır.

ZvPJU47rXMjM8rinED9UUK-650-80

En sevdiğiniz spor takımının nasıl bir oyun izlediğini görmek ister misiniz? Tek yapman gereken sormaktır. Film önerileri mi istiyorsunuz? Google Asistan sizi bekliyor.

Tabii ki bunun bir uygulaması, hem Google Yardımcı Entegrasyonu hem de Nvidia'nın akıllı bir mikrofon gibi çalışan Nokta adlı CES'de sergilediği yeni bir ürün olan Nvidia Shield'in artık akıllı evinizin merkezi olabileceği. Spot'u herhangi bir prize takın ve her zaman dinleyen mikrofon Shield'i evin her yerinden kontrol edebilir.

Mikro konsol oyun ve streaming hizmetleri

Ancak Nvidia Shield'ı bir Roku Premiere veya Amazon Fire TV'den almak istemenizin asıl nedeni, Shield'in tartışmasız bir şekilde oynatıcının akış aygıtı olmasıdır.

Son iterasyon gibi, 2017 Shield da hem Android TV oyunlarını hem de Nvidia'nın çevrimiçi streaming hizmeti olan GeForce Now'tan alınmış başlıkları oynayacak.

Yeni Shield'ın bir gösterisi sırasında Nvidia'dan bir adam GameStream'i, birkaç adım uzaktaki PC'lerinden Titanfall 2'yi gerçek TV ana ekranına bağlayan Shield'a aktardı. Akışlı oyun orijinalinden daha pürüzsüz görünüyordu, ancak yine de demo boyunca burada ve orada biraz ekran yırtık fark ettik.

YtW9naxNYorcRkRybeKEdJ-650-80

Oyun oturumunuz bittikten sonra, muhtemelen en sevdiğiniz şovunuzu veya filminizi geriye tekme vurmak isteyeceksinizdir. Bu amaçla, 2017'de Shield platformunda önemli bir iyileşmenin olmasını bekleyin: Amazon Prime Video.

Nvidia Amazon'u, "ideal bir akış çözümünden daha az teklif veren" mağazası nedeniyle Chromecast'i satmayı reddeden Amazon, Shield - Amazon'a bir Prime Video uygulaması koymayı kabul ettiğini nasıl emin değiliz.

Bununla birlikte, 2015 Shieldı'nı kullansanız bile Jungle'da Grand Tour, Şeffaf ve Mozart gibi favori Amazon şovlarınızı izleyebileceksiniz.

Erken gösterimler

Yeni Shield hakkında hoşunuza gidecek çok şey var - kuşkusuz ki, bunu birincil akış kutusu olarak zaten kullanıyorsanız geçtiğimiz yılın modelinden yükseltmeye değmeyecek.

Bununla birlikte, denetleyicilerin hızlandırılmasını, Amazon Prime Video'nun Android TV'ye eklenmesini ve Google tarafından üretilen bir ürünün dışında ilk kez Google Asistanın entegrasyonunu takdir ettik.

Nvidia Shield 2017, 2017 yılının ilk yarısında piyasaya çıkacak ve 199 dolara (yaklaşık 160 £ / 270 Dolar) mal olacak.


"İlk bakış: Nvidia Shield 2017 konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere İlk bakış: Nvidia Shield 2017 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İlk bakış: Nvidia Shield 2017 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0