İlk 5G telefonu: akıllı telefonların geleceği ile uygulamamız
Dünyanın ilk 5G telefonu elimizde. İşte ilk bakışımız

Verizon beklenmedik bir şekilde, Samsung Galaxy S10 5G'nin piyasaya sürüldüğü Güney Kore de dahil olmak üzere birçok ülkede sıçradı ve 5G ağını Chicago'da kurdu.

Onu destekleyebilecek tek ahizeyi bulmak için sokaklarda dolaşıp saatlerini harcadık (5G Modlu Moto Z3) ve 5G sinyalinin yayınlandığı sınırlı alanlarda beklemeye başladık.

Hala sınav ortasıyız, bu yüzden bulgularımızı olduğu gibi görmek için aşağıdaki canlı blogumuzu izleyin ve ardından şu anda sahip olduğumuz hızlı ve zaten kararlı 4G sinyalleriyle karşılaştırıldığında hızların ve güvenilirliğin nasıl olduğunu görmek için okumaya devam edin .

Canlı 5G testimiz

4/5, 1:30 pm CT: Netflix ve Play Store'un hızlı bir darboğaz olmadığından emin olmak için Wi-Fi'ye bağlandık ve indirmeyi denedik. Film 20 MB / sn'ye indirildi ve oyun yaklaşık 13 MB / sn'ye indirildi, 5G bağlantımızda neler bulabileceğimizi aştı.

4/5, 12:59 pm CT: Başka bir 5G saha gezisine çıktı ve bir binanın tabanında, sinyali gerçekten engellemişe benzeyen tutarlı bir sinyal buldu. 400Mbps'yi geçen birkaç hız testi, gerçek bir 5G bağlantımız olduğunu doğruladı, ancak tek bir veri akışı kullanan bir test aşağı yönde sadece 17.3Mbps gösteriyordu. Yüksek hızlar gösteren çoklu testler arasında Netflix'e başka bir film ve Play Store'daki bir oyun indirmeyi denedik, ancak 1 MB / sn'den daha hızlı indirme yapamadık, 400 MB / sn'lik bir bağlantı 50 MB / sn'ye kadar indirme hızı sunmalı .

4/5, 9:10 CT: Daha fazla West Loop'a, yarı-kararlı bir 5G sinyali buldu ve 292Mbps, 113Mbps, 65.5Mbps ve 240Mbps değerlerinde bir dizi hız testi gerçekleştirdi. Hız testleri, 5G sinyal gücü ile hız arasında bir ilişki göstermedi.

4/5, 8:58 CT: The Loop'un geniş manzarasına sahip bir caddede West Loop'a yürüdüm. Bir kez daha, hızlı bir şekilde ileri geri geçiş 4G ve 5G yaşadı. Şebeke geçiş yaparken hız testi yapıp aşağı yönde 47.4Mbps aldı.

4/4, 5:25 pm CT: Genellikle 5G olmadan geçirilen bir günden sonra Batı Döngüsünü terk etti. Kullanılan milimetre dalga teknolojisi, görüş hattına oldukça bağlıdır ve bu bulmak zor olabilir, ancak denemeye devam edeceğiz.

4/4, 12:30 pm CT: 5G ağındaki The Raid Redemption'ı 446MB'da 5G ağında indirmenin ne kadar süreceğini görmek için dışarıda yağmura döndük, 2 dakika ve 30 saniye sonra sadece 44MB ağ verdi . Hızlı bir hız testi, tüm gün 59.9 Mbps'de gördüğümüz en düşük hızları gösterdi. Bir uçuş başlamadan önce bir TV şovu sezonu indirmeyi unutmayın, ilk kıçını tekmeleyen Iko Uwais'i bile indiremedik.

4/4, 12:08 CT: Aynı köşedeki markete girdim ve o köşeye yakın bir pencerenin yanında bile 5G alamadım.

4/4, 11:56 CT: Moto Z3'ü West Loop'ta yürüyüşe çıkardı, çünkü 5G sinyali bu soğuk ve yağmurlu günde iç mekanlarda bana katılmaktan rahatsızlık duymuyordu. Yine de sivilceli olmasına rağmen 5 G sinyaline sahip olan The Loop'a daha yakın bir köşe buldu. 19ms ping süresi ile aşağı yönde 448Mbps'ye vuran bir hız testi yaptım.

Yeni başlatılan 5G Moto Mod'u mevcut bir 4G telefonunun arkasına tokatlarken, dünyanın ilk 5G telefonunu tam anlamıyla birleştirdik.

RzzPH5JmNwWGdVgwdXgW8E-650-80

Ve geçen yılki 4G LTE telefonu olan Moto Z3'ü kullanan 5G testlerine göre, 5G'nin yeni 5G eklentisine özen gösterilebilecek şekilde yükseltilebilir. Evet, 5G servisi burada ve parça ve parçalar halinde bir araya geliyor.

5G Mod'u piyasaya sürüldüğü gün tam olarak bir Chicago mağazasından satın alabilirdik ve herkes beklenenden daha hızlı çıktı. Verizon ve Motorola, Samsung’un Kore’de 5 Nisan’daki lansmanını geride bırakarak ilk 5G telefon üreticisi ve operatörü olmak için 11 Nisan’daki lansmanlarını gerçekleştirdiler. Kurnaz.

Verizon Tüketici Grubu Başkanı Ronan Dunne ile ilk lansmanı tartışırken, Verizon’un her zaman ilk olacağını söyledi ve şirketin neden Samsung’un Kore’deki lansmanından birkaç gün önce lansmanını başlattığını açıkça belirtti.

Bu, Verizon ve Motorola’yı dünyada 5G’ye çıkarıyor olmasına rağmen, yine de bizim için ne anlama geldiği, ilk 5G şebekesinde ilk 5G telefonu kullanan insanlar - sadece ABD’nin iki bölümünde mevcut şehirler.

İlk 5G telefonun ve 5G hücresel şebekenin ne yapabileceğini ve neler yapamayacağını görmek için daha fazla zaman harcadığımızdan, testimiz boyunca canlı güncellemeler sağlayacağız.

5G hizmetini almak için ne gerekiyor

Verizon'un 5G ağını aktif hale getirmesi çok geniş bir lansmandan uzak. Resmen, ağ sadece Chicago, Illinois ve Minneapolis, Minnesota'da yaşıyor. Chicago oldukça büyük bir şehir olsa ve Minneapolis küçük olmasa da, her şehirde 5G'nin gerçek mevcudiyeti hala sınırlıdır.

Şimdilik, 5G ağında yalnızca bir avuç Chicago koğuşu bulunmaktadır ve Verizon, müşterilerin görmesi için herhangi bir kapsama haritası yayınlamamıştır.

WT9AGgeos5tnmfRrorYRBE-650-80

Bunlar Magnificent Mile (özellikle Verizon mağazası), Gold Coast, Old Town, North River ve South Loop ve West Loop bölümleri dahil olmak üzere yoğun Chicago bölgeleridir. Milwaukee'nin 5G kapsama alanı; Downtown West, Downtown East, Elliot Park ve Mall of America'daki Verizon Mağazasında.

Lansman olayının gerçekleştiği Magnificent Mile Verizon Mağazasındaki uygulayıcıların dışında, 5G'yi vahşi doğada deneyimlemenin biraz çalışabileceğini biliyorduk.

Hem Moto Z3'e, hem de 5G Moto Mod'a, Verizon'dan sınırsız bir veri planına ihtiyacımız vardı ve 5G'ye erişmek için veri planının üstüne (şu anda 10 $ ücret feragat edildi) özel bir 10 $ 5G servis ücreti ödemek zorunda kaldık. ağ. Sonunda, donanım mağazada 749 dolara mal oldu (bazı indirimlerin olduğu bir sözleşmeyi seçmeden) ve servis ayda yaklaşık 100 dolara mal olacak.

Daha fazla uzatmadan, hadi işe gidelim: gerçekten daha mı hızlı?

5G vs 4G LTE hızları

Launch olayın gerçekleştiği Verizon Mağazasında, ön tarafta 5G düğümü kuruldu. Ve, Moto Z3 ile düğüm arasında kısa bir mesafeyle, bir bakış açısı ile, cihaz, aşağı yönde 651Mbps'ye ulaşmayı başardı. Bunu, aşağı yönde 213Mbps'ye ulaşan 4G ağındaki daha sonraki bir testle karşılaştırın. Bu arada, yukarı akış verileri aslında sadece 4G kullanır, dolayısıyla bunun için hız artışı yoktur.

Bu hız gerçek dünya performansına nasıl dönüşür?

YouTube'daki tüm 1080p videolar birbiri ardına dokunduğumuzda hemen oynamaya başladı. Her bir videonun çalışma zamanı boyunca ovalama, oynatmaya devam edilmeden önce anlık bir duraklamaya neden oldu. Ancak, 4G'ye geçtikten sonra, aynı şeyi yaparken çok fazla bir fark görmedik.

Mobil ağımızı yalnızca hız testleri yapmak için kullanmadığımız için ağır 1.81GB PUBG Mobil oyununu indirmek için doğrudan Play Store'a atladık. 5G ağında indirme işlemi 4 dakika 30 saniyeye kadar utangaçtı. 4G ağındaki indirmeyi tekrarlayan indirme işlemi 6 dakika 8 saniye sürmüştür.

Bu nedenle, 5G ağı açıkça ikisinin daha hızlı olmasına rağmen, büyüklük sırasına göre değildir.

5G güvenilirliği

İlk uygulamamız üzerinden, Verizon'un 5G ağının güvenilirliğini ciddi bir şekilde sorguladık.

Etkinliğin gerçekleştiği Verizon Mağazasına gidin: binanın önünde 5G düğümü ile 30 metreden geriye ve 100 feet geriye gerçekte büyüktü. Resepsiyon arkaya doğru sivilceli ve hatta önüne yakın peter olabilir. Moto Z3 anahtarının 5G'den 4G LTE'ye değiştiğini birçok kez fark ettik ve hız testlerimizin 5G olduğunu kontrol etmeye devam etmek zorunda kaldık.

Chicago bölgesinde önümüzdeki hafta boyunca 5G bağlantısını test ederken, Verizon'un 5G ağı için kullandığı milimetre dalga teknolojisinin 5G ağı için engellere ve duvarlara girip giremeyeceğini kontrol edeceğiz. Tanımlanmış bir 5G haritasının olmayışı da bir meseledir, herhangi bir zamanda 5G'yi alamadığımız gibi, bölgede sinyal olmadığını veya telefonun bu sorunu çözemediği için ne olacağını merak edeceğiz.

Bu hafta Chicago'da 5G'nin gelişini test etmeye devam edeceğiz, bu nedenle hizmetin bizim için nasıl çalıştığı ve çarptığımız en yüksek hızlarla ilgili güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin. Çalıştığında ve çalıştığı yerde kesinlikle 4G LTE'den daha hızlıdır; akıllı telefonların geleceği burada, ama her yerde değil.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları