Ikea’nın ekonomik akıllı aydınlatma serisi genişlemeye devam ediyor
Yeni suya dayanıklı uzaktan kumanda, hareket sensörü ve spot ışıkları; yeni LED filament ampulü; ve dahası

Ikea’nın düşük fiyatlı Tradfri akıllı lambaları ve kontrolörleri serisi büyümeye devam ediyor. Ikea birkaç yeni ürün piyasaya sürerken, ABD’ye başka bir yerde satılmakta olan birkaç ürünü de getirdi. Tüm cihazlar, Tradfri ağ geçidi kullanılarak Apple HomeKit, Amazon Alexa ve Google Home ekosistemleriyle uyumludur. Yeni ürünler ilk önce Homekit Hero'da (Dave Zatz aracılığıyla) akıllı ev meraklıları tarafından tespit edildi.

Ne yazık ki, yeni cihazların hiçbiri henüz satın alınamıyor, ancak listelendikleri şekilde değiştirilmesi bekleniyor.

İlk olarak, Ikea’nın Home Smart uygulamasında yeni projektörler ve evinizin çevresini korumak için suya dayanıklı bir hareket sensörü keşfedildi. Herhangi bir ayrıntı verilmedi, ancak yakında resmi bir açıklama beklenebilir.

Daha sonra, banyo çevresinde veya hatta dışında kullanıma uygun yeni bir suya dayanıklı kablosuz uzaktan kumanda iki yeni başlangıç kiti ile birlikte gelir. 69 $ 'lık kit, uzak Tradfri ağ geçidini (tüm Ikea akıllı cihazlarınızın birlikte çalışmasına izin verir), iki adet E12 ampul ve bir adet E26 boyutunda içerir. 79,99 $ kitinde ağ geçidi, uzak ve iki adet E26 ampul bulunur.Ikea’nın ilk Tradfri filament LED ampulü 15.99 dolara mal olacak. 806 lümen olarak, kısılabilir E26 ampul üç renk sıcaklığını destekler: 2200 Kelvin (sıcak ışık), 2700 Kelvin (sıcak beyaz) ve 4000 Kelvin (soğuk beyaz). Eski zamanlardaki akkorların görünüşünü taklit eden dekoratif olmalı.

Tavan vantilatörleri ve avizeler için uygun küçük bir şamdan tabanı olan yeni bir E12 ampul de ilk kez ortaya çıktı. 650 lümenli ampul kısılabilir ve çoklu beyaz sıcaklıkları dahil dokuz rengi destekler. Fiyatı 19,99 dolar.ABD Ikea sitesi şimdi ilk kez Floalt panellerini listeler. Tradfri uyumlu kısılabilir paneller üç boyutta mevcuttur: 12 x 12 inç (69,99 $); 24 x 24 inç (129 ABD doları); ve 12 x 35 inç (129 $).

Ikea kısa süre önce Ikea Tradfri uygulamasının adını Ikea Home olarak değiştirdi. Ikea’nın şimdi Tradfri aydınlatma, anahtarlar ve karartıcıları içeren akıllı cihaz yelpazesini daha iyi yansıtacak bir hamle; Fyrtur panjurları 1 Ekim’de ABD’ye geliyor; ve Symfonisk hoparlörler, Sonos işbirliğiyle inşa edildi ve önümüzdeki ay gönderime başlamaya başladı.

Her yıl 52 ülkede bulunan mağazalarını ziyaret eden 780 milyon müşteriye doğrudan erişimi olan Ikea, yakında düşük fiyatlı ve birlikte çalışabilir teçhizatıyla akıllı eve hakim olacak. Akıllı ev demokratikleşme dönemi gerçekten üzerimizde.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları