iFixit, Apple’ın AirPower Wireless Charging Mat'ı Neler Öldürdü?
Son birkaç gün ve haftalar kesinlikle Apple haberleriyle doluydu. Yeni mobil oyun stratejileri hakkında bilgi aldık.

 iPad'ler uzun zamandır beklenen güncellemeler elde etti. Son zamanlarda, şirket, yayın yapan TV kanalları, oyunlar ve dergiler için abonelikler ve hatta bir kredi kartından farklı yepyeni bir hizmet paketi ortaya çıkardı.

Bu yüzden, hepimiz Apple'ın bize verecekleri şeyi düşündüğü zaman, aynı zamanda Apple'ın sessizce bir şeyler almak için mükemmel bir zamandı. Geçtiğimiz Cuma günü Apple, AirPower'ı iptal etti, kablosuz şarj matı, iPhone X'in duyurulması sırasında 2017'de geri dönme sözü verdi. Tipik belirsiz kurumsal konuşmasında, Apple, cihazın "yüksek standartlarını" karşılamadığını söylüyor. Bu nadir kamuoyunda Apple dalışında daha derin bir dalış arayışındaysanız, iFixit teknik tamir sitesinde sizi karşıladı.

Apple kablosuz şarjı icat etmedi. Aslında, AirPower ölmüş olsa bile, Qi standardı sayesinde sayısız Apple ürününde teknolojinin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak AirPower ile Apple kablosuz şarj alanında yenilik yapmak istedi. Ve projeyi öldüren şey de buydu.

AirPower’ın büyük hilesi, kullanıcıların, telefonlardan saatlere, AirPod’lara kadar çeşitli ürünleri şarj etmelerine izin verecek, aynı zamanda belirli bir tatlı yer bulmak zorunda kalmayacak. Bu kullanıcılar için uygun olsa da, bunu donanım açısından görmek, matı uygun olmayan miktarda üst üste binen rulolarla doldurmak anlamına geliyordu.

Yalnızca birçok bobin ürünün başa çıkması için çok fazla ısı oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda üst üste gelen elektromanyetik dalgalar birbirlerinin “gürültüsünü” çeşitli hükümet düzenleme sınırlarının ötesine yükseltir. Denetlenmezse, AirPower, kalp pilleri gibi cihazlara müdahale edebilir; bu, Apple’ın Apple Watch ile ilgili sağlık girişimlerini göz önünde bulundurarak gerçekten kötü görünecektir.

Sonunda AirPower'ın ölümüne neyin yol açtığı hakkında daha fazla teknik ayrıntı için iFixit'teki yazıyı okuyun. Kablosuz şarj konusunda daha fazla bilgi için, iPhone'unuzla satın alabileceğiniz ve kullanabileceğiniz gerçek bir cihaz olan Logitech Powered Kablosuz Şarj Standı'nı inceleyin. Ayrıca bu özelliği kardeş sitemiz PCMag'de kablosuz şarjın geleceği ile ilgili olarak okuyabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları