HUAWEI’den Yapay Zekalı Firewall Güvenlik Duvarı
HUAWEI Enterprise, gelişmiş tehditleri tetkik etme ve bulutla birlikte emek harcama kabiliyetini bütünleştiren, işletmeler için zeki file sınır koruması sağlamak için endüstrinin ilk AI tabanlı güvenlik duvarını tüketicilere tanıttı.

Durmaksızın gelişen bulut, mobil ve IoT alışkanlıkları ile birlikte file tehditleri de büyüyor ve daha sofistike bir duruma geliyor. Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT'ler) daha süratli yayılıyor. Günümüzde, ağ saldırılarının yüzde 70 kadarında şifreleme kullanıldığı için, paket içeriği üstünde geleneksel tehdit idrak etme giderek zorlaşıyor ve bu da yüksek oranda hatalı bir kurumsal ağ tehdidi analizi ve gecikmeli cevap oranı ile sonuçlanıyor.


Yeni yayımlanan HUAWEI emniyet duvarında bulunan, şifrelenmiş trafikteki tehditleri tanımlayabilen, yerleşik AI tabanlı modern tehdit idrak etme motoru yüzde 99'un üzerinde bir tehdit idrak etme oranı elde etmek adına bulut üzerinde çalışıyor. HUAWEI AI tabanlı güvenlik duvarı, Internet Protokolü Güvenliği (IPSec), izinsiz giriş önleme ve anti virüs gibi esas özelliklerin optimizasyonu için yerleşik bir hızlandırma motoruna haizdir. Hızlandırma motoru yardımıyla emniyet duvarı tehdit işleme performansı büyük seviyede geliştiriliyor ve muamele performansı, sektör averajının iki katına çıkarılıyor. Sanallaştırma mimarisine dayanan AI tabanlı emniyet duvarı, üçüncü yan algılama yeteneklerini elastiki bir halde entegre ederken, çoklu hizmet bütünleşmesi sağlamaktadır ve CAPEX'i yüzde 80'den fazla azaltıyor.


HUAWEI Enterprise tarafından piyasaya çıkan AI tabanlı bir güvenlik duvarı olan USG6000E serisi orta menzil ve düşük modelleri, çoğu zaman hafifçe tehdit önleme için küçük ila orta ölçekli kurumsal ağlarda kullanılıyor. USG6000E serisi AI tabanlı emniyet duvarı çok entegre bir biçimde çalışıyor. Küçük paketlerin işlenmesi için 100 Gbit/sn. Işlem hacmi ile dünyanın ilk 1 U yüksek emniyet duvarı olma hususi durumunu taşıyor ve maksimum performansı 160 Gbit/sn'ye ulaşabiliyor.


HUAWEI Enterprise Ağ Güvenliği Genel Müdürü Denzel Song, “AI tabanlı güvenlik duvarı, zaman sektör ve yüzeysel hassasiyetteki geleneksel tehdit idrak etme teknolojilerinin problemlerini çözmektedir. Yapay zeka teknolojisi ile sanallaştırma mimarisi dizaynı, yeni nesil güvenlik duvarlarının (NGFW'ler) kurumsal sınır korumasını zeki duruma getirmesini sağlar. AI tabanlı güvenlik duvarı, HUAWEI SDSec Çözümü’nün yazılım tanımlı emniyet ürünlerinin açık mimariyle dinamik iş birliğini sağlayarak, kurumsal ağ bağışıklığını büyük ölçüde geliştirmek için merkezi zeka ve uç zeka vasıtasıyla bulutta ve bulut dışı hizmetler arasında parlak zeka meslek birliğini uygular” açıklamasını yapmış oldu.


HUAWEI Enterprise, güvenlik sahasında 10 yılı aşkın bir süredir iş yapmaktadır. HUAWEI, devamlı şekilde küresel müşterilere endüstri lideri emniyet ürünleri ve çağdaş çözümler sunarak, var ve gelecekteki tehditlerin ortadan kaldırılması ilkesine bağlı kalıyor.


"HUAWEI’den Yapay Zekalı Firewall Güvenlik Duvarı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere HUAWEI’den Yapay Zekalı Firewall Güvenlik Duvarı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HUAWEI’den Yapay Zekalı Firewall Güvenlik Duvarı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Tüm Yorumlar
5
4
2
1
0