Huawei, yeni asistanıyla Siri’ye rakip olacak!
Yeni mobil cihazlarıyla popülerliğini her geçen gün artıran Huawei, bu sefer Amazon Alexa ve Google Asistan ile rekabete girmeye hazırlanıyor. Huawei sesli asistan ile Çin pazarından globale açılacak!

Siri, Alexa ve Google Asistan’ın peşinden Huawei sesli asistan!
Yapay zekanın gelişimi ile birlikte oldukça çok firma kendi sesli asistanını sektöre sürüyor. Apple’ın Siri‘si, Google’ın Google Asistan‘ı, Amazon’un Alexa‘sı benzer biçimde çok sayıda değişik seçeneği bulunan asistanlara şimdi de Huawei katılıyor.

Huawei yeni bir sesli asistan geliştirerek, bunu global piyasaya sunmayı planlıyor. Aslında şu an Huawei, AI Cube adını verdiği parlak zeka hoparlöründe ancak Çin sürümünde barındırılan Xiaoyi isminde bir sesli asistana sahip. Fakat yapay zeka tabanını Google Asistan tarafınca almaktadır.

Huawei tüketici departmanının CEO’su Richard Yu “Google ile ortak çalışmalara devam ettiğimiz için Google Asistan’ın yapay zeka tabanını kullanmaktayız. Kendi yapay zekamızı geliştirip bunu çin dışındaki ülkelere taktim etmek bu yılki planlarımız içinde. Fakat suni zeka hizmetlerimizi inşa edebilmek için daha çok zamana ihtiyacımız mevcut.” dedi.

Çok kısa sürede bu konu ile birçok şeyin netleşeceğini beklemekteyiz. Peki, siz sesli asistanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hayatımızı gerçek anlamıyla kolaylaştırıyor m.?


"Huawei, yeni asistanıyla Siri’ye rakip olacak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Huawei, yeni asistanıyla Siri’ye rakip olacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei, yeni asistanıyla Siri’ye rakip olacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0