Huawei, Qualcomm Snapdragon 710 Üzerine Kirin 710 İşlemci Üzerinde Çalışıyor
Qualcomm'un kısa bir süre önce duyurduğu Snapdragon 710 işlemcisine Huawei'den Kirin 710 karşılığı gelebilir.

Snapdragon 710, sağlam bir yongaseti ve Snapdragon 660 üzerinde bir yükseltmedir. 10nm işlemine dayanmaktadır ve Xioami Mi 8 SE'de ilk evini bulmuştur. Vivo Nex ve Nokia’nın Phoenix cihazı gibi diğer cihazlar da işlemciyi öne çıkaracak şekilde ayarlanmış. Öte yandan, Huawei'nin son zamanlarda P20 Lite'da kullandığı HiSilicon Kirin 659 bulunuyor. Çinli çip üreticisi Snapdragon 710'a uygun bir rakipten yoksun ve raporlar şunları söylüyor: Yükseltme için.

Huawei bir Kirin 710 üzerinde çalışıyor, aynı şekilde adlandırılmış olsa da, gerçek yapı ve performansta çok farklı. Snapdragon 710, 10nm işlemiyle üretilirken, bu da bataryadan ödün vermeden daha fazla performansa yol açarken, Kirin 710, TSMC'nin eski 12nm işlemine dayanacak. Bu, daha iyi bir performansla sonuçlanacak, ancak diğer yandan, pil ömrünü feda edecektir. Olumlu bir not olarak, AI süreçleri için özel bir NPU ile yüklenecektir.

Bununla birlikte, söz konusu SoC hakkında kesin şartnameler ve detaylar hala bilinmemektedir, çünkü daha çok ilk defa bunu duyuyoruz.

Kirin 710'u ne zaman göreceğimize gelince, rapor burada gelecek ay herhangi bir zamanda olabileceğini belirtti. Huawei'nin bu yeni CPU'nun varlığını doğrulamak için hiçbir şey yapmadığına dikkat edin, ancak raporlar, Huawei Nova 3'ün piyasaya sürülmesinin, yeni çipin gelişini izlemesi için mükemmel bir aşama olacağını belirtiyor. Çipi içerebilen başka bir olasılık da Mate 20 Lite. Bununla birlikte, bu sadece bir tahmindir ve biz de Huawei’nin onayla ilgili onayını arıyoruz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları