HUAWEI 5G Çağına 10 binden çok 5G baz istasyonu ile hazır
Global Mobile Broadband Forum – Uluslararası Mobil Genişband Forumu, -5G Geleceği Aydınlatıyor- temasıyla bu sene Londra’da 9. Kez gerçekleştirildi. Organizasyon, telekomünikasyon operatörleri, dikey sektörler ve fikir liderlerinden oluşan 2.220’den fazla küresel sanayi liderini ve çözümleme uzmanını bir araya getirdi.

HUAWEI Dönüşümlü CEO’larından Ken Hu, etkinlik kapsamında, HUAWEI’nin ilk 10 bin 5G baz istasyonunun, şirketin 5G gösterimi doğrultusunda, sevkiyatına başlandığını açıkladı.

 

HUAWEI Dönüşümlü CEO’larından Ken Hu, “5G bir teknoloji devrimi başlatacak. Tüm BT odaklı sektörlere yepyeni bir kuvvet getirecek ve meslek hayatını yine şekillendirecek. Bugüne kadar hiç karşılaşmadığımız fırsatlarla, bu zamanda karşılaşacağız. Yeni cihazlar, yeni uygulamalar ve yeni deneyimler için bize cesaret verecek. 5G yaşantımızda 5 ana noktada önemli değişimlere yol açacak” dedi.


5G, bağlanabilirliği bir platforma dönüştürecek. 5G ile kablosuz erişim ağları sınırsız rabıta elde eden bir teknoloji olmanın da ötesine geçecek.


Her şey çevrimiçi olacak. Bugün hala birçok alanda çevrimdışı kullanım çok fazla. Birçok elektronik cihaz, hali hazırda internete bağlı değil. 5G ile artık bağlantılı bir ömür, oldukca daha sıradan hale gelecek.


Dünya bir bulut durumuna ati. 5G’nin inanılmaz hızı ve kuvvetiyle, bilişim öteki bir boyut kazanırken, aktarım hızları da sıfıra yakın rötar ile büyük oranda artacak. Bu da herkes için her yerden malumat erişimini ve iletişimi kolaylaştırırken, Cloud X şeklinde yeni meslek modellerinin de önünü açacak. Cihazlar ebedi bulut tabanlı kaynaklarla daha kuvvetli bir hale gelecek.


Cihazlar yine tanımlanacak. Artık cihazlar, file ve bulut arasında yapay zeka yardımı ile kullanıcıları daha iyi anlayabilecekler. İhtiyaçlarımızı faal bir şekilde tahmin edebilirken, sadece komutlara pasif şekilde yanıt vermekle kalmayıp, daha etkileşimli bir hale gelecekler.


Birçok alanda deneyimimiz artacak. Mevcut ağlarda, çevrimiçi deneyimimiz bir senaryodan diğerine geçerken mutlaka boşluklarla karşılaşıyoruz. Her şey çevrimiçi ve bulut tabanlı olduğunda, yaratacağımız içerikler ve iletişim aksiyonları, bütün senaryolarda gerçek manada bütünsel bir edinim için, vakit ve mekân tanımaksızın bambaşka bir ebat kazanacak.

Ken Hu şu şekilde devam etti; 5G her açıdan hazır. “Kullanıma hazır, maliyetleri müsait ve en önemlisi talep görüyor. Elbette 5G dağıtımında hala birtakım engeller mevcut."


Ken Hu, spektrum tahsisi ve ile alakalı zorluklara değindiği konuşmasında; bilhassa, mobil operatörlerin spektrum kaynaklarından yoksun olduğunun altını çizdi. Hu, dağıtımların hızlandırılmasına yardımcı olmak için hükümetlerin 5G spektrumlu geniş bandların 4G'den daha düşük bir maliyetle uyumlu duruma getirilme ve serbest bırakılma sürecinin hızlandırılmasını öneri etti. Hu, C-bandına ayrıca, 5G için 2.üç GHz ve 2.6 GHz bandlar da dahil olmak üzere, kullanılabilir ve kullanılabilecek kaynakların değerlendirilmesi icap ettiğini söyledi.


"Büyük yerleşim alanlarında ağ dağıtımı maliyetli bir iştir. Bizler yönetim kademelerini, geniş çaplı dağıtımlarda daha fazla kamu kaynağının kullanması için teşvik ediyoruz. Çatı ve tenvir direkleri benzer biçimde ortak altyapılar taşıyıcıların maliyetlerini azaltırken, kurulum özelinde de zaman kazandıracaktır. Bu biçimde kamu özelinde yeni gelir kaynakları da yaratılabilir.”

Hu konuşmasına, HUAWEI'nin 5G kapsamındaki dört ana yenilik hedefini vurgulayarak devam etti. “5G'nin topluma önemli ve kalıcı bir katkıda bulunacağına inanıyoruz. HUAWEI çatısı altında, 5G ağlarını daha güçlü, daha rahat, daha parlak zeka ve daha emin hale getirmek için oldukça çalışıyoruz.”


HUAWEI Global Mobil Geniş Band Forumu, yeni file teknolojisine yönelik görüşler ve ticari 5G dağıtımındaki en iyi uygulamaların ele alındığı zengin muhteviyatlı oturumlarla başlanmıştır. LTE ağlarına bağlı hizmetler, dijital iç sistemler, gelişmekte olan pazarlarda bağlantının geleceği, file otomasyonu ve hücresel ağlar gibi mevzular, etkinliğin bu yılki temel içeriğini oluşturdu.

Mobil şebeke operatörlerinin önemli temsilcilerinden önde gelen GSMA, etkinliğin ikinci gününde bir Bulut AR / VR Zirvesi düzenledi. Zirvede; GSMA, 5G çağında yeni hizmet ve uygulamaları ile birlikte, operatörlere ve ekosistemdeki bütün paydaşlara yardımcı olmak amacıyla bir Bulut AR / VR forumu da gerçekleştirildi.


Forumda, HUAWEI'nin, SingleRAN Pro benzer biçimde sektörde devrim yaratan ağ teknolojilerini ve Cloud X modelini kullanan yeni kuşak uygulamaları tanıtacağı, 2.700 metrekarelik bir kapalı toplantı salonu da yer aldı. GSMA, TechUK ve Hollanda Hükümeti şeklinde firmalar, Avrupa, Orta Doğu ve Asya-Pasifik'cilt 10 değişik mobil operatörün yanı dizi, dünyanın dört bir yanından 36 HUAWEI meslek ortağıyla birlikte ürün ve çözümlerini bu platformda tanıttı.


Etkinlik kapsamında katılımcılar, Avrupa'daki en büyük 5G deneme altyapısıyla; hareketli bir vasıta içinde diri ve devamlı bir 5G deneyimi yaşama fırsatı buldular. Demo dalında, İngiltere'nin en büyük operatörlerinden BT / EE, Vodafone ve O2, WTTx (kablosuz eve ağları) ve nesnelerin interneti için 5G çözümlerini ortak projelerle sundular.


Küresel Mobil Geniş Band Forumu, 2010 yılından bu güne gerçekleştiriliyor. Forumun temel amacı, küresel telekomünikasyon operatörleri, dikey endüstriler ve bütün paydaşlar arasındaki değer zincirinin büyümesi ve meslek birliğinin teşvik edilmesi olarak açıklanıyor.


"HUAWEI 5G Çağına 10 binden çok 5G baz istasyonu ile hazır konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere HUAWEI 5G Çağına 10 binden çok 5G baz istasyonu ile hazır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HUAWEI 5G Çağına 10 binden çok 5G baz istasyonu ile hazır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0