HTC U11 ile Bluetooth 5 geliyor!
HTC'nin yeni amiral gemisi U11, şu anda Bluetooth 4.2'yi kullanıyor. Fakat HTC'ye ait Bir FCC dosyasına göre firma yazılım güncellemesi ile bu özelliği U11'e getirmeyi planlıyor.

HTC U11'in Bluetooth 5 ile gelen ilk zeki telefonlardan birisi olması bekleniyordu. Maalesef, Tayvanlı firma, HTC U11'e yeni Teknolojiyi ekleyemedi. Bu sebeple cihaz şu anda Bluetooth 4.2 ile çalışıyor. Fakat şirket, güncelleme ile bu ayrıcalığı HTC U11'e getirmeyi düşünüyor.

HTC U11'e Bluetooth 5 desteği geliyor!

Ilk başlarda Sony XZ Premium'da gördüğümüz Bluetooth 5 teknolojisi, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'ın da en mühim özellikleri arasında yer alıyor. Blueotooth 5, Sony'nin yeni amiral gemisini birazcık geç satışa sunması nedeniyle daha oldukça Galaxy S8 ile beraber gündeme gelmişti. HTC U11'in de yakında bu özelliğe sahip telefonlar kervanına alınması umut ediliyor.

htc-u11-edge-sense-shiftdelete

FCC dosyasına gore, HTC Bluetooth 5.0'ı yazılımla herhangi bir donanım değişikliği yapmadan etkinleştirmeyi planlıyor. Böylece HTC, U11 kullanıcılarını sevindirecek bir yeniliğe imza atmış olacak.

htc-fcc-bluetooth-1

Bluetooth 5.0 ile HTC U11 daha uzun bağlantı aralığının yanı sıra daha aktarım için daha yüksek bant genişliğine haiz olacak. Ayrıca Bluetooth 5, düşük pil kullanımı da sağlayacak. Yazılım güncellemesinin ne zaman geleceği konusunda hemen hemen bir bilgi bulunmaz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları