Honda 122 bin aracını geri çağırdı!
Honda, 2018 ve 2019 model Odyssey model minivanlarında, aracın otomatik sürgülü kapılarının seyir biçiminde açılmasına neden olan üretim hatası olduğunu duyurdu ve araçlarını servise çağırdı. İşte detaylar!

Araçlarda yaşanan şirket hataları sebebiyle sürücüler rezillik yaşayabiliyorlar. Bu tarz problemler ile bilhassa son 2 yıldır oldukça sık bir şekilde karşılaşmaktayız. En son Mercedes'in araçlarını çağırmasının ardından şimdi de Honda araçlarını çağırma sonucu aldı.

Otohaber'in haberine nazaran Honda, 2018 ve 2019 model Odyssey model minivanlarında, aracın otomatik sürgülü kapılarının seyir halinde açılmasına yol açan üretim hatası bulunduğunu duyurdu ve araçlarını servise çağırdı.

Japon otomotiv firması Honda, Odyssey marka minivanları üretim yanlışı sebebiyle arka çağırdığını bildirdi. Şirketten yapılan açıklamada, 2018 ve 2019 model 122 bin Odyssey model minivanının, aracın otomatik sürgülü kapılarının seyir halindeyken açılmasına neden olan üretim hatası sebebiyle arka çağrıldığı belirtildi.

Honda 122 bin aracını geri çağırdı!

0x0-honda-122-bin-minivani-geri-cag-ZiPe

Açıklamada, hatanın elektrikli kapının güven içerisinde açılmasını elde eden yapışkan arka mandallarının doğru çalışmamasından kaynaklandığı ifade edildi.

Honda, vasıta sahiplerine yapmış olduğu bilgilendirmede, servis ve bayilerinin geri çağrılan araçların alakalı parçalarını değiştireceğini, ehil yedek parça bulunamaması biçiminde otomatik sürgünün geçici olarak iptal edilerek kapının elle açılacak bir hale getirileceğini özellikle altını çizdi.

Hatalı vasıtaların büyük bölümünün ABD ve Kanada'da satıldığını da belirtmeden geçmeyelim.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları