Hindistan Google Street View planını reddetti
Hindistan güvenlik kurumlarının itirazları sonucu ülkedeki Google Street View hizmetinin görüntü toplamasını reddetti.
Yetkililer bu hizmetin ülkenin güvenliğini tehlikeye atacağından endişelendikleri için reddettiğini açıkladı.

Google Street View kullanıcılara sokakları , turistik noktaları , tepeler ve nehirlerin 360 derecelik açılarını izlemesi için yüksek çözünürlüklü görüntüleri toplar.
 
Google'ın veri toplaması birçok ülkede endişe yarattı . 
Hindistan ajansı Press Trust, Hindistan'ın içişleri bakanlığı hizmeti aracılığıyla Hindistan'ı kapsayacak şekilde planların reddedildiğini Google'ın bu olaydan haberdar olduğunu açıkladı.

 ABD' li Güvenlik Ajansında çalışan ''David Headley'' 2008 de olan Mumbai saldırıları gibi bir olay daha olabilir diyerek ülkenin endişesini dile getirdi.
 
 Asıl endişe duyan kişi ise savunma bakanlığı oldu. Savunma bakanlığı böyle birşeyin olmasının mümkün olmadığını ve ulusal güvenlik açısından zararlı olacağını açıkladı. Bu açıklamayı ise üst düzey bir hükümet yetkilisi olan Hindu Gazetesi yayınladı.

Google sözzcüsü onların henüz sipariş kopyası almadı diyerek konuyu açıkladı.


2011 yılında, Bangalore güney kentinde, polislerin itirazları sonucunda, deneysel bazda Google' ın görüntü toplaması durduruldu. Üstelik kameralı ve üç tekerlekli araba fotoğraf çekmeye başlamak üzereydi.

Google Street View , kullanıcılarına özel araçlarda, yön kameralarında toplanan fotoğraflardan sanal olarak sokaklarda gezinmek için San Francisco , Las Vegas , Denver , New York ve Miami kapsayan proje, 2007 yılı Mayıs ayında başlatıldı.

Hizmet aşırı derece başarılı olmuştur ama bazı ülkelerde gizlilik sorunlarına yol açmıştır .

2010 yılında neredeyse 250.000 Alman Sokak Görünümü hizmeti ve aynı zamanda hizmet için herhangi bir yerin fotoğrafını çekmeyi Google' a yasakladı. Çek Hükümeti ise fotoğraflarda evlerinin bulanık olduğunu Google' a söyledi.

"Hindistan Google Street View planını reddetti konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Hindistan Google Street View planını reddetti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hindistan Google Street View planını reddetti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0