Handan Toprak kimdir?
Handan Toprak kimdir?
Handan Toprak kimdir?

 

 

 

Ülkemizde, özellikle son günlerde siyasetin gündemi dur durak bilmeden hareketli bir şekilde devam etmektedir. Son günlerde ülke gündemine oturan konulardan birisi ise İstanbul merkezli olarak açılan soruşturmada eski belediye başkanlarının da arasında bulunduğu 27 kişi hakkında gözaltı kararının verilmesi haberi olmuştur. Bu kişiler arasında yer alan isimlerden birisi ise Avcılar eski belediye başkanı olan Handan Toprak ismi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Handan Toprak, Avcılar ilçesinin eski belediye Başkanlığı makamında görev almış, mesleki hayatında ise tıp alanında görevler yürütmüştür. 1978 yılında Hacettepe Üniversitesi, tıp fakültesi üzerinden tıp eğitimine başlamış ancak devam eden süreçte Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi, tıp fakültesine yatay geçiş yapmış ve devamında ise Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tıp fakültesinden mezun olmuştur.

 

Handan Toprak, 1009 93 ile 2006 yılları arasında CHP Avcılar ilçe örgütü nde aktif bir şekilde siyasete giriş yapmış, 2006 ve 2007 yılları arasında ise CHP’de yönetim kurulu üyeliği ile beraber ben de Sekreterliği görevlerinde yer almıştır. Siyasi kariyeri bu noktada ilerleme başlayan Handan Toprak’ın, 2012 yılında siyasi kariyeri oldukça büyük bir ilerleme kaydederek CHP İstanbul kadın ilk kolları yönetim kurulu üyeliği ile beraber sağlık alanından sorumlu başkan yardımcılığı görevini karısını getirmiştir. Siyasi kariyerinin en son aşamasındayız 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Avcılar belediye başkan olarak seçilmesi olmuştur. Bu pozisyonda ise yalnızca bir dönem görev yapmıştır.

 

Handan Toprak siyasi kariyerinin yanında aynı zamanda bürokraside de oldukça önemli görevlerde yer almıştır. Buna göre siyasete atılmadan önce tıp alanındaki çalışma faaliyetlerinin arasında acil Servis hekimliği, sağlık ocağı ve ile beraber verem savaş dispanser hekimliği, sağlık Ocağı hekimliği, 112 acil hekimliği gibi pozisyonlarda yer almıştır.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları