Gül Kokulu Cilt Dostu Gülsuyu
Taze gül yapraklarının damıtılması ile elde edilen gülsuyu, özellikle de cilt için iyi bir koruyucu ve bakım ürünüdür. Cilt problemlerinden kalp hastalıklarına kadar pek çok problemi önleyen gülsuyu aslında cilt ve saç için ideal bir bakım ürünüdür.

Hem anti bakteriyel hem de antiseptik özelliklerde olması gülsuyunun kozmetik açısından daha fazla önem kazanmasını sağlamaktadır. İçerdiği vitaminler, antioksidan maddeler ve hoş gül kokusu, gülsuyunu öne çıkarmakta ve gülsuyunun faydaları hakkında bilgi vermektedir.

1-Cilt İçin Gülsuyu: Cildin en önemli koruyucusu ve bakım ürünü olan gülsuyu, cilt için oldukça yararlı sonuçlar yaratmaktadır. Gülsuyunun cilt için önemi hakkında çok uzun bir liste oluşturmak mümkündür. Gülsuyu öncelikle cilt için tonik görevi üstlenmekte ve gözenekleri temizlemektedir. Rahatlatıcı, stres azaltıcı ve ciltteki kızarıklığı alıcı etkisi vardır. Sivilcelerden kısa sürede kurtulmanın en iyi yolunu sunarken verdiği ferahlık ve enerji ile de daha dinamik ve neşeli olmamızı sağlar. Uyku problemlerinde de etkili olan gülsuyu, özellikle de gün boyu ciltte biriken yağı temizlemekte ve cildi arındırmaktadır. Gözaltı morlukları ve şişlikleri için de ideal tedavi edici olması yanında cildin esnekliğini koruyarak yaşlanma etkilerine karşı korunmasını sağlamaktadır.

2-Tüm Vücuda İyi Gelmekte: Sadece yüz için değil tüm vücut için de faydalı olan gülsuyu, güneş yanıklarının ateşini ve acısını almaktadır. Ayrıca tüm vücuda düzenli olarak uygulandığında kan dolaşımını hızlandırmakta ve selülitlerden kurtulma sağlamaktadır.  

3-Dişlere Etkisi: Cildin PH dengesini koruyup canlı ve parlak görünmesinin yanı sıra gargara yolu ile kullanılmakta ve dişeri güçlendirmekte, ağız kokusunu almaktadır. Diş eti hastalıklarına da oldukça faydalı olan gülsuyu, diş ağrılarını ve çürümelerini de önlemektedir. Ancak bu tür durumlarda kullanılan gülsuyunun arı ve doğal olmasına, hiçbir katkı madde bulundurmamasına dikkat edilmelidir.

4-Saçlar İçin: Cilt ve vücut sağlığı açısından önemli olan ve pek çok faydaları bulunan gülsuyu, jojoba yağı ile karıştırılarak saçlara uygulandığında da saçlar için bakım sağlamaktadır. Ayrıca gülsuyunu isteğe göre banyoda şampuanınıza katabilir ya da banyodan sonra saçlarınıza sürebilirsiniz.

5-Gülyağı: Gülsuyu gibi gülden elde edilen ve mis kokusu ile herkesi büyüleyen gülyağı da cilde oldukça faydalıdır. Özellikle de yaşlanma öncesinde beliren ince çizgilere karşı iyi bir önleyici olan gülyağı, iltihaba da iyi gelmektedir.

6-Gülsuyu Çayı: Gül yapraklarının kaynatılması ile hazırlanabilen gül çayı, ülser, ishal, hazımsızlık, enfeksiyon, kan dolaşımı gibi pek çok derde deva ve şifa olmaktadır. Hem hastalık önleyici ve koruyucu hem de hastalıklarla mücadele edici olan gülsuyu çayı, özellikle de cilde eşsiz bir pırıltı ve güzellik sağlaması açısından çok önemlidir.

Sağlık konusunda her zaman bitkilerin iyileştirme özelliğinden yararlanılmıştır. Siz de bitkilerin şifa kaynağı içerikleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sitemize göz atabilirsiniz.


"Gül Kokulu Cilt Dostu Gülsuyu konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Gül Kokulu Cilt Dostu Gülsuyu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gül Kokulu Cilt Dostu Gülsuyu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0