GTA V 'in 6 yıllık satış verileri
Rockstar Games tarafından açıklanan GTA V 'in 6 yıllık satış verilerine bir bakalım..

Piyasaya damga gibi vuran GTA V oyunu çıkalı 6 yıl oldu ve Rockstar Games, oyunun 6 yıllık satış verilerini ki bu tüm zamanların satış verileri olmakta, geçtiğimiz günlerde açıkladı.

Açıklanan verilere göre, GTA V hala çok sayıda satmaya devam ediyor ve etkisini hiç kaybetmediği anlaşılıyor. Oyun 110 milyon satış yaptığı açıklandı.

Ayrıca bilindiği gibi geçtiğimiz yılda oyunun satış verileri tekrardan açıklanmıştı ve o dönemdeki veriler 100 milyon satış yaptığını gösteriyordu. Bu bilgilere bakarak oyunun 1 yılda 10 milyon satış yaptığını görüyoruz ve 6 yıllık bir oyun için bu değer gerçekten yüksek.

 

 

Peki GTA V nasıl bu kadar başarılı ?

Öncelikle, bunun asıl sebebinin oyunun sürekli başarılı bir şekilde güncelleniyor olması. Ayrıca oyunun optimizasyon kalitesi de gayet yüksek ve bir çok bilgisayar sahibine oyunu oynama imkanı sunabiliyor.

Diğer bir etken ise oyunun hiç bitmiyor olması ve online seçeneği olması diyebiliriz. GTA oyunlarının tümünde, fark yaratıcı en büyük etken oyunun sonunun olmaması, her gün oyuna girerek bir çok şey yapabiliyorsunuz.

Twitch ve youtube platformunda da hala bir çok yayıncı ve youtuber tarafından da oynanıyor olması, oyunun popülerliğini arttıran bir diğer etken de diyebiliriz. Tüm etkenler sonucunda oyunun başarılı olduğu sonucunu çıkarabiliriz sanırım.


"GTA V 'in 6 yıllık satış verileri konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere GTA V 'in 6 yıllık satış verileri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GTA V 'in 6 yıllık satış verileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0