Gözaltı Bölgesi İçin Somon Dna Tedavisi
Bahçelievler'de bulunan kliniğinde uzman ekibi eşliğinde pek çok cilt gençleştirme tedavisini başarıyla uygulamakta olan Uzm. Dr. Hande Ulusal'ın, somon DNA tekniğiyle ilgili ayrıntılı bilgilendirmeleri aşağıdaki gibidir.

 

 

            Son zamanlarda hızla gelişmekte olan estetik alanında, cilt gençleştirme amacıyla uygulanan tedavi yöntemleri arasında Somon DNA tedavisi ön plana çıkmaktadır. somon dna tedavisi, son zamanlarda sıklıkla uygulanan ve tercih edilen cilt gençleştirme tekniklerinin başında gelmektedir. Bahçelievler'de bulunan kliniğinde uzman ekibi eşliğinde pek çok cilt gençleştirme tedavisini başarıyla uygulamakta olan Uzm. Dr. Hande Ulusal'ın, somon DNA tekniğiyle ilgili ayrıntılı bilgilendirmeleri aşağıdaki gibidir.

 

 Somon DNA Tedavisi Niteliği ve Uygulandığı Bölgeler

 

            Uzm. Dr. Hande Ulusal; zaman içinde ve ilerleyen yaşla birlikte, hem genetik faktörler hem de olumsuz çevresel etkenler nedeniyle, cilt dokusunda yaşlanma ve yıpranma belirtilerinin oluşmaya başladığını ve bu sonucun, yaşı ilerleyen her insanın yaşayacağı bir durum olduğunu ifade etmektedir. Hande Ulusal, cildin kollajen yapısının değişmesiyle birlikte, cilt yapısının mat bir görüntüye bürünmeye başladığını ancak somon DNA uygulaması ile bu soruna çözüm sağlandığına dikkat çekmektedir.

 

            Uzm. Dr. Hande Ulusal'ın yaptığı bilgilendirmeye göre: "Somon DNA tekniğinde, minik iğneler yardımıyla cilde uygulanan etken madde, zamanla kaybedilen lif dengesinin tekrar cilde kazandırılmasını sağlamaktadır. Bu uygulama ile cilt daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşmakta ve kaybedilen elastikiyet tekrar kazanılmaktadır. Seans sayısı, cildin yıpranmışlık oranı ve yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel itibariyle, 1 - 5 seans yapılan uygulanma yeterli olmaktadır."

 

            Uzm. Dr. Hande Ulusal, somon DNA tedavisinin, lokal anestezi uygulanmak suretiyle ortalama 40 dakika gibi bir sürede tamamlandığını ifade etmektedir. Somon DNA yönteminin sıklıkla uygulandığı bölgeler; göz çevresi, yüz, dekolte bölgesi, alın, eller ve boyun olarak ön plana çıkmaktadır.

 

 Göz Altı Bölgesi İçin Somon DNA Uygulaması

 

            Uzm. Dr. Hande Ulusal, somon DNA aşısı Pİ System olarak adlandırılan göz altı dolgusu ve genel göz çevresi tedavisinden, etkili sonuçlar alındığını ifade etmektedir. Peki göz altı morluğu neden oluşur? Hande Ulusal bu konuyla ilgili olarak, göz altındaki koyu halkalar, morluklar ve kırışıklıkların çoğunlukla genetik faktörlerle ve yaşın ilerlemesiyle ortaya çıktığını, zamanla kemik yapısının değişmesi nedeniyle, göz altı bölgesindeki sorunların arttığını belirtmektedir.

 

            Uzm. Dr. Hande Ulusal, somon DNA moleküllerinin gözaltı morluklarını azalttığını ve koyu halka görünümünü giderdiğini ifade etmekte ve uygulamanın faydalarını şu şekilde sıralamaktadır:

 

 - Gözaltındaki morlukları, halkaları ve şişlikleri yok etmektedir,

 - Göz çevresinde bulunan çizgi ve kırışıkları gidermektedir,

 - Gözaltı bölgesinin aydınlatılmasına büyük oranda katkı sağlamaktadır.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları