Google'ın Türkçe Asistanı Yakında!
Google‘ın yetenekleriyle kendine fanatik bırakan zeki asistanı, uzun bir süredir ülkemiz için yerelleştiriliyordu. Açıkçası Türkiye’deki milyonlarca Android telefon sahibi merakla Türkçe Google Asistan iyi mi olacak diye bekliyor.

Yapılan son geliştirmelerle birlikle ancak bir suni zeka değil, adeta kişisel asistana dönüşen Google Asistan hakikaten de isminin hakkını veriyor. Sizin yerinize randevu alabilir, bütün işlerinizi düzenleyebilir ve en önemlisi belli seviyede doğaçlama yapabilir.

Türkçe Google Asistan için arka sayıma geçildi!
Görsellerden de görebileceği üzere, değişik kontrol aşamasında asistana sorulan değişik sorular hemen göze çarpıyor. Gün planlaması yapma, diyalogu devam ettirebilme, işleriniz için hususi hatırlatıcılar oluşturma, ve daha çok sayıda niteliği kullanabileceksiniz.

Artık son aşamaya giren Google Asistan yakında, bununla birlikte oldukca yakında hizmete açılacak. Yapabileceklerini görür görmez oldukça şaşıracağınız Google Asistan’ın Türkçe versiyonu suni zeka destekli şahsi asistanlar arasında oldukça hususi bir yere sahip.

Google’ın yapay zeka sistemi veri tabanının Google doğrudan bağlı olması yardımıyla oldukca geniş bir file içinden bilgileri çekebiliyor ve böylece size reel bir asistan olabiliyor. Artık yenilenen bir arayüze sahip olan asistan zeki ekranlar niteliği yardımıyla de Haritalar, Takvim, Duo ve Fotoğraflar benzer biçimde Google hizmetlerinde de çalışabiliyor. Bu özelliklerin en yakın zamanda ülkemiz için kullanılabilir olması umut ediliyor.

google-asistan-turkce

Ortaya çıkan yeni görsele göreyse Google Asistan Türkçe dil seçeneği ile bazı kullanıcılara gelmeye başlamış halde. Aşağıdan asistanın arama neticelerini gözlemleyebilirsiniz.

google-asistan-yeni


"Google'ın Türkçe Asistanı Yakında! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google'ın Türkçe Asistanı Yakında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google'ın Türkçe Asistanı Yakında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Tüm Yorumlar
5
4
2
1
0