Google Yeni Gizlilik Güncellemesi İle Geçmişi Temizlemek Kolaylaşıyor!
Google, arama geçmişini silmenizi ve ehemmiyetli saklılık kontrollerini bulmanızı kolaylaştırmak için uygulamalarıda farklık yaptı. Kendi menülerini aktüelledi ve arama geçmişini Google aramalarının kendisinde gözden geçirme ve silme imkanı sağladı . Konuyu ürün idaresi, saklılık ve data koruma ofisi müdürü Eric Miraglia, bir blog yayında açıkladı .

Daha önceki sistemde, bu verileri yönetmek için Google hesabınıza girmeniz gerekiyordu. Artık, Reklam Ayarları menüsünden gördüğünüz reklamları da kontrol edebilir ve Google'ın Etkinlik Denetimleri'ne bakarak kaydettiği bilgileri seçebilirsiniz.

Bu özellikler Çarşamba günü masaüstü ve mobil web için geldi ve önümüzdeki haftalarda iOS ve Android için Google uygulamasına erişecek.

Eric Miraglia, "Gelecek sene, bu aktüellemenin Google Haritalar'a, hemen peşinden diğer bir çok Google ürünü ile genişleteceğiz." Diye konuştu. "Her gün kullandığınız Google ürünlerinden direk ilgili ve eyleme geçirilebilir saklılık denetimlerine ulaşım sağlamak, herkes için geçerli olan saklılık oluşturmak için daimi olarak çalıştığımız bir yoldur." İzahında bulundu.

Google, Eylül ayında, internet sitesinde bulunan çerezleri gizleme ve giriş yapma ile ilgili tenkitlere maruz kaldıktan sonra Chrome tarayıcısında farklıklar sözü vermişti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları