Google Translate Türkçe'den İngilizce'ye Daha İyi Çeviri Yapıyor Artık!
Yeni güncelleme sektör Google Translate, atık Nöral Makine çevirisi teknolojisiyle hizmet veriyor ve bu muhtemelen en fazla da Türk kullanıcıların işine yarayacak.

Yaklaşık 10 yıldır hizmet verici Google Translate, düzenli şekilde kendini geliştirip yeni diller ekliyordu. Bugün 103 değişik dilde hizmet veren sistem, makine çevirisi yaptığı için yine de pek çok aşırı dilde etkili değildi ve eksikleri vardı.

Türkçe çeviriler artık daha başarılı

İngilizce, Almanca, ispanyolca gibi daha yaygın dillerde başarılı olsa da, Google Translate bilhassa Türkçe meselesinde başarılı çeviriler sunamıyordu ve cümleler genellikle hatalı oluyordu.

Bugün ise Google sebebi ile 'Nöral Makine çevirisi' resmen duyuruldu ve toplamda 8 lisan için hizmete sunuldu. En güzel yanı ise ingilizce, Fransızca, Almanca, ispanyolca, Portekizce, çince, Japonca ve Korece birlikte bu diller arasında Türkçe de bulunuyor.

translate-ceviri

Türk kullanıcılar geçmiş yıllarda yoğun olarak Google Translate'i kullansa da, genellikle tümce çevirilerinde ortaya gülünç sonuçlar çıkıyordu ve başarılı olamıyordu. şimdi ise Nöral Makine çevirisi adlı yeni teknoloji ile işler aksine dönmüş vaziyette.

Yoğun şekilde mühim olan bu adım yardımı ile Google Translate rakiplerini açık ara geride bırakırken, Türkçe-ingilizce çevirilerde de büyük kolaylık sağlamaktadır. Her ne kadar ingilizce'den Türkçe'ye çeviri hakkında hâlâ eksikler olsa da, Türkçe'den ingilizce'ye tercüme yaparken yeni Google Translate nerdeyse kusursuza yakın bir hizmet sağlamaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları