Google Telefon arayüzü tamamen yenilendi!
Google uygulama arayüzleri için değişikliğe gidiyor. Birçok uygulama arayüzünde mühim değişimler icra eden firma şimdi ise Google Telefon uygulamasını yenileyecek.

Uygulamalarındaki keskin hatlı tasarımları biraz daha yumuşak ve yuvarlak bir duruma getirmeyi amaçlayan firma, yeni güncellemelerini yayınlamaya devam ediyor!

Google Telefon arayüzü artık daha yumuşak hatlara haiz!
Google, yazılımlarının arayüzünü geçmişte daima köşeli ve keskin tasarımla ile sunuyordu. Fakat Google Pixel cihazlarındaki arayüz değişikliğinin peşinden tüm uygulamalarındaki keskin köşeleri yuvarlatarak yine tasarlamaya başladı. Chrome tarayıcısının adres çubuğunda bile yuvarlak tasavvur hatları gözümüze çarpıyor.

Pixel telefonlardaki varsayılan telefon uygulaması ve ayrıca Play Store‘dan indirebileceğiniz Google Telefon uygulaması için yeni güncelleme ile yeni arayüz dizaynı geldi. Daha öncesinde rehberinizdeki sütunlarda 2 kişiyi dikdörtgen benzer biçimde görüntüleyebiliyordunuz.

Google-uygulama-arayüzleri-değişiklikleri-şimdi-Google-Telefon-için-geldi-SDN-1

Şimdi ise yuvarlak bir tasarımla, hem satır bununla birlikte sütunlarda 3 kişiyi görüntüleyebiliyorsunuz. Güncellemenin kısa sürede bütün cihazlar için gelmesi umut ediliyor. Bununla birlikte Google’ın bütün yazılımlarında, buna Chrome OS‘ta dahil, daha yuvarlak ve yumuşak tasarımları kullanması ön görülüyor.

Aslına bakarsak bu süreç Google’ın ilk logosu ve son logosu arasındaki vakit içerisindeki değişimde de göze çarpıyor. Belli ki tasarımsal olarak firma geçmişteki çizgisini değiştirmek istiyor.

Peki, siz Google’ın tasarımlarındaki bu değişikliği beğeniyor musunuz?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları