Google reklamları, Afrika manzaralarını Street View'e simgeliyor
161 metrelik Afrika Rönesansı bronz anıtını içeriyor.

Afrika'daki tüm ormanlar, çamur evleri ve vahşi hayvanlar değil: kıtanın, dünyanın her yerinde olduğu gibi, şehirler, sanat merkezleri, anıtlar ve diğer yer işaretleri var. Afrika ülkelerinde dolaşan efsaneleri yok etmek ve daha fazla insana gerçek gibi görünmelerini sağlamak için bir şans vermek için Google, Sokak Görünümü'nü Gana, Senegal ve Uganda'da ikonik simgeler ve anıtlar eklemek üzere değiştirdi.

Bunlardan biri UNESCO'nun Dünya Mirası olan suyun üzerine inşa edilmiş bir köy, diğeri ise Gana'nın şaşaalı görünümlü Ulusal Tiyatrosudur. Ayrıca Senegal'in 2010'da 19 Afrika devlet başkanının huzurunda açılan Afrika Rönesans anıtı adı verilen 49 metrelik / 161 ayak bronz heykeli ziyaret edebilirsiniz. Senegal'de pembe suları ile tanınan Lake Retba da var.

Sürekli bir doğa kişisiyseniz, filmde çekilen Google ve Uganda Wildlife Authority adlı yedi ulusal parkı da ziyaret edebilirsiniz. Büyük G, meşhur Street View trekker'ini manzaraları ve vahşi hayatı çekmek için kullandı. Google Street View program yöneticisi Dirk Friedrich, duyuruda şöyle yazıyordu:

"2009'da birkaç Güney Afrika kentiyle başlayanların, kıtada yedi ülkenin diğer birçok kentine, Cape Town'dan Botsvana'ya, Kenya'ya, Tanzanya'ya ve şimdi Gana, Uganda ve Senegal'e kadar genişlediğinden heyecan duyuyoruz" Dünyanın dört bir yanından gelen insanların bu güzel kıtaya bir göz atabilmesinden mutluluk duyuyoruz. "

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları