Google Pixelbook Go Duyurunun Tam Önünde Sızıyor
Google’ın yıllık donanım etkinliğinden bir haftadan az bir süredeyiz, ancak hala sızıntı için zaman var ve bu büyük bir olay.

Google’ın Pixelbook Go adlı yeni bir Chromebook’u duyurması bekleniyor ve 9to5Google’ın prototipe erişimi var. Bu cihaz, 2017 Pixelbook'tan daha geleneksel bir dizüstü bilgisayara benziyor, ancak yine de yerleşik bir Google tuhaflığı var.

9to5Google tarafından elde edilen cihaz iki renkli bir pembe gövdeye sahip. “Pembe Değil” Google Pixel 3 ve üstündeki koyu pembe (veya mercan rengi) gibi üstte açık pembe renktedir. Dizüstü bilgisayarın alt kısmı, kendine has bir görünüm ve düz bir yüzeye yerleştirildiğinde biraz daha kavrama sağlayan çıkıntılar ile kaplanmıştır.

Bu bir prototip, bu yüzden tasarımın bazı unsurları nihai değil. Örneğin, Google'ın "G" nin perakende sürümünde yer alacağı gizemli bir logo var. Klavyenin üstündeki çerçevede, ürünün gerçek adı yerine, üzerine “Ürün Adı” yazılmıştır. Muhtemelen, birileri bunun Pixelbook Go'yu gizli tutmaya yardımcı olacağını düşündü - işe yaramadı.

9to5Google, klavyenin en azından birinci nesil Pixelbook'taki kadar iyi hissettiğini söylüyor. Bunu duymak kesinlikle iyi çünkü Pixelbook bir dizüstü bilgisayarda mevcut en iyi klavyelerden birine sahip. Dokunsal, iyi seyahatler ve üzerinde biraz toz alırsanız kırılmaz - size bakıyor, Apple. Port kurulumu esasen 2017 Pixelbook ile aynıdır. Sol ve sağ tarafta, her ikisi de veri ve şarjı destekleyen USB-C bağlantı noktaları vardır. Bir kulaklık girişi de var.


Pixelbook Go'nun dokunmatik ekranı varken, orijinal Pixelbook gibi 2'si 1 arada dönüştürülebilir bir ürün değil. Bu, dizüstü bilgisayarın geriye doğru katlanmasına izin vermeyen normal bir dizüstü bilgisayar menteşesidir. Pixelbook Pen desteği de yok. Bu onu Pixelbook'tan daha az yetenekli yapar, ancak belki de daha düşük bir fiyata çevrilebilir. 16 GB RAM'e kadar bir Core m3'ten en yeni Core i7 işlemciye kadar birçok farklı donanım konfigürasyonunu seçme şansına sahipsiniz.

Google, önümüzdeki hafta Pixel 4/4 XL’in yanı sıra çok fazla sızdırmayan diğer birkaç cihazla birlikte Pixelbook Go’nun tanıtımını yapacak. Söylentiler bir Nest mesh Wi-Fi sistemine, bir Nest Mini hoparlöre ve muhtemelen bazı diğer özelliklere işaret etmektedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları