Google Pixel ve Pixel XL: hangisi benim için uygun?
Google'ın telefonunu alacaksınız fakat karar veremediniz mi? Bu makalemiz tam size göre.. Google Pixel mi Pixel XL mi?

Dolayısıyla, Google'ın gururla Google adına takla atmak için Google'ın ilk amiral gemisinden birini seçmeye karar verdiniz mi? Bu harika, hem Pixel hem de Pixel XL müthiş akıllı telefonlar ve satın alma işleminizden memnun olacaksınız. Ama ... bekle ... hangisi sizin için daha iyi bir seçim?

İki telefonun hangisini satın alacağınız konusunda kararsız hissediyorsanız, endişelenmeyin - çünkü her ikisi de aynı derecede harika ve ayrı artı ve eksileri var, bu sadece doğal. Ama biz size yardım etmek için buradayız! Tabii, Pixel ve Pixel XL'in donanımları neredeyse aynı ve ilk bakışta görüntü boyutu sadece ikisi arasındaki fark gibi görünüyor. Ancak, gerçekten, seçiminizi yaparken göz önüne almanız gereken birkaç şey var. İşte buradalar:

Pixel vs Pixel XL, hangisini almalıyım?

1. Ekran boyutu

Tamam... açıkçası telefonunda okumaya, web'e göz atmaya, medyayı görüntülemeye, haritalar arasında ilerlemeye vb. Zaman harcayan bir kullanıcı iseniz, Pixel XL'in 5.5 inç ekranını gerçekten takdir edersiniz Normal Pixel'in 5 inçlik ekranı. Fakat bu fayda, kendi dezavantajımız ile geliyor; bu da bizi bir sonraki noktamıza getiriyor ...

Display-size

2. Boyut ve ergonomi

Daha büyük bir ekran açıkça daha büyük bir akıllı telefonla sonuçlanacak. Ne anlama geliyor? Sapmak daha kolay ve düşmesi daha kolay olan Pixel XL, onu her zaman iki elle kullanmanızı ya da ikinci elinizi kulağınızın gevşediğini hissettiğinizde yardımcı olmaya hazır hale getirmenizi isteyecektir. Buna ek olarak, küçük piksellerden daha cebe sığması zor. Bu nedenle, telefonunuzu günlük olarak ne sıklıkta kullandığınızı değerlendirmek iyi bir fikirdir - sakin bir çevredeyken, her iki eliniz serbest, belki bir masanın etrafında olsanızdan çoğunlukla cebinizden çıkarır mısınız? Veya sık sık diğer yandan bir telefonla bir elinizde bir çanta veya köpek tasması bulunduruyor buluyor musunuz? İkincisi yaşam biçiminize daha çok benziyorsa, burada daha küçük Pixel muhtemelen daha iyi bir fikir olacaktır. Telefon boyutunu karşılaştırma aracını buradan deneyin!

Size-and-ergonomics

2. VR Kullanırmısın?

İki Piksel, ilk Daydream'e hazır akıllı telefonlar - Daydream, Google'ın daha yüksek kalitede VR deneyimlerini daha ayrıntılı ve daha az gecikmeden kaynaklanan bulantı hastalığına olanak tanıyan üst düzey donanım talimatlarını belirleyen VR platformu. Yani, tanım gereği, hem Pixel hem de Pixel XL VR için harika çalışacaktır. Ancak bunu aklınızda bulundurun - 5 inçlik Pixel, 1080 x 1920 çözünürlüğe sahiptir ve bu da 441 PPI'lık bir piksel yoğunluğunu sağlar; 5.5 inç Pixel XL, 534'lük PPI yoğunluğu için 1440 x 2560 çözünürlüğe sahiptir. Telefonları çıplak gözle izlerken ikisi arasında hiçbir fark göremezsiniz, ancak ekran yerleştiren bir VR kulaklığa koyarken. Doğru yüzünüze karşı ve büyük gözlük ile büyütür, kesinlikle XL daha keskin çözünürlüğü takdir edecektir.

Do-you-even-VR

4. Kamera çalışması

Hem Pixel hem de Pixel XL, ön ve arka planda aynı yıldız kameralara sahip. Aslında bunlar aynıdır. Peki, neden bu kategori burada? Peki, telefonunuzla nasıl resim çektiğinizi düşünün. Benciller üzerinde büyük misin? Sık sık elinizi uzatır ve bir şekilde bükerek telefonun düşmesine neden olabilir mi? Şimdi, 2. boyuta ve ergonomiye bakalım. Pixel XL'in geniş ekranı şüphesiz harika bir vizör oluşturuyor. Ancak, iki cihazda aynı kameraları kullandığınızda, daha küçük fotoğrafların kullanılması, bir düşüş şansınızın arttığı uzun sürecek fotoğraf oturumlarında daha akıllı bir fikir olabilir. İhtiyacınız olan son şey, bu şansın üstünde yığınak için ekstra hacimli ve ağır bir ahizedir.

Camera-operation

5. Fiyat

Uzun hikaye kısa - soldaki resmi kontrol edin. Daha ufak Pixel'in daha iyi ergonomi sözü, ama yine de yıldız performansı ile cazip kalsanız, bu küçük parasal fark size 5 inçlik model için gitmek için ek bir teşvik sağlayabilir. Tasarruf edin ve $ 650 telefon edin veya 128 GB depolama alanı varyantı elde etmek için fazladan parayı kullanın.

Price

6. Bonus: Pil ömrü?

"Pil ömrü nasıl?" Sorabilirsin Normal Pixel sadece 2,770 mAh dozajlayıcı kullanırken, Pixel XL 3.450 mAh pil ağırlığında iken, pil ömrü açısından çok benzer bir performans sergiliyor. Bazı testlerde XL, diğerlerinde - daha küçük Pixel, şaşırtıcı şekilde, üstte gelir - kazanır. Ancak her durumda, ekranı açma saatindeki fark genellikle küçük ve ihmal edilmesi kolaydır, özellikle de telefonunuzu kullanma biçimini şekillendiren çok önemli ön yargılar ve eksiler. Önceki slaytlarda listelediğimiz gibi.

Bonus-Battery-life

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları