Google evlere girmek için başvuru yaptı!
Google, ev sahiplerinden evlerini veri madenciliği yaparak dinlenmesine izin vermelerini istiyor. İşte detaylar!

Google, ev sahiplerinden konutlarını veri madenciliği yaparak dinlenmesine izin vermelerini istiyor.

The Atlantic sitesindeki habere göre, Google ilk patent başvurusu yapmış olduğu parlak zeka ev teknolojisi ile evinizdeki cihazları tarayarak çözümleme edebilecek sonrasında da algılamalarına bakılırsa size tekliflerde bulunacak.

Örneğin ev sakinlerinin birinin dolabında bulunan ve üzerindeki oyuncu Will Smith´in baskısı olan tişörtü algılayabilecek ve “Will Smith gibi görünüyorsun. Smith´in yeni filmi yakınındaki sinemada vizyona girdi” tavsiyesinde bulunabilecek. Sistem, ses imzası ayrıcalığı sayesinde kimliğinizi tanımada kullanılabileceği şeklinde sesinizin tonuna göre ıslak ve cinsiyetinizi belirleyebilecek.

Akıllı ev sistemi kullananların gelir düzeyi, ilgilendikleri alanlar ve damak tadlarına nazaran nereden alışveriş yapabileceklerini ve ne izleyebilecekleri konusunda tavsiyede bulunabilecek.

Google evlere girmek için başvuru yapmış oldu!
Google ve Facebook bütün bunları internet üzerinden halen yapabiliyor. Her ikisi de online kullanıcılarına davranışlarını kayıt ve çözümleme edip kategorilere ayırarak reklam ve diğer içerikler sunabiliyor.

Google gmail ve arama geçmişi vesilesiyle kullanıcılara reklam gösterebiliyor.

Google´ın başvurusunu yapmış olduğu yeni patent akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlardaki veri madenciliğini bir adım daha ileri götürüyor. İkinci patent ise bilhassa ebeveynlerin evde yokken evlatların davranışlarını takip etme ve internet kullanımlarını taramakla ilgili.

Çocukların yatak odalarına yerleştirilebilen zeki ev sistemi, sensör ve kameralarla evlatların davranışlarını izleyerek evebeynlerin onlara sınırlama getirebilmelerini sağlamakta. Örneğin sistem, evlatların kullandıkları kötü dili, web kullanımlarını yada ailenin evde olmadığı sırada erişmemeleri gereken bölgeleri denetleyebiliyor.

Google´ın patent başvurusunu halen bir ürün biçimine getirmemesine karşın bu başvuruların teknoloji devinin evinizi fethetmek istediği gibi yorumlanıyor.


"Google evlere girmek için başvuru yaptı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Google evlere girmek için başvuru yaptı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google evlere girmek için başvuru yaptı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Tüm Yorumlar
5
4
2
1
0