Google Chrome 55 ile Sorunlar Çözülecek
Google Chrome web tarayıcısının sistemlere getirdiği yük kullanıcılar için adeta bir işkence. Neyse ki kuruluş bunu çok fazla yakında değiştiriyor. Karşınızda detaylar..

Web tarayıcılarının zirvesindeki isim Google Chrome çoğu kullanıcının varsayılan web tarayıcısı zorunda. Mozilla Firefox, Microsoft Edge ve Safari benzeri rakiplerinin karşısında dimdik ayakta durmayı başaran Chrome’un sistem belleği üstündeki yükü ise maalesef büyük bir sorun oluşturmakta. Google ise önemli bir güncelleme ile popüler yazılımının sorununu ortadan kaldıracak. Nasıl mı?

Google Chrome sisteminizi rahatlatacak

Engadget’ın haberine göre, yaşanılan sıkıntıların bilincinde olan Google, Chrome 55 sürümü ile durumu değiştirmek niyetinde. Yükseltilecek olan JavaScript motoru yardımı ile hafıza üstündeki yük azaltılacak.

Hali hazırda oldukça çok modern websitesinin de JavaScript kullandığını düşündüğümüzde ciddi manada fark yaratılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Hatta firma New York Times, Reddit ve YouTube’un da dahil olduğu test sitelerinde Chrome 53 sürümüne göre yüzde 50 daha az RAM kullanıldığını tetkik etmiş.

Chrome ile beraber değişik yazılımlar da çalıştırdığınızda farkı daha aşırı hissedeceğiniz sürüm bilhassa RAM miktarı az olanlar için adeta cankurtaran olacak.

chrome02

Google Chrome 55 ne zaman çıkıyor?

Masaüstü sistemler için Chrome 55 sürümünün 6 Aralık tarihinde sunulacağı belirtilirken, bu sürümü şimdiden denemek isteyenler önsürüm kodunu çalıştırabilecekler.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları