Golf milli takımına tebrik
Golf milli takımına tebrik
Golf milli takımına tebrik

 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Macaristan'da düzenlenen 2022 Avrupa Erkekler ve Kadınlar Kalkan Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Bayan Golf Milli  Takımı ile bronz madalya kazanan erkek milli golf takımını tebrik etti. tsyd.org

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Macaristan’da düzenlenen 2022 Avrupa Erkekler ve Kadınlar Shield Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Kadın Milli Golf Takımımızı kutluyorum. Kadın Milli Golf Takımımızın elde ettiği tarihi başarıda emeği geçenleri tebrik ediyorum. Ülkemizi uluslararası alanda başarıyla temsil ettiğiniz, İstiklal Marşı'mızı dinlettiğiniz için teşekkür ediyorum. Aynı şampiyonada üçüncü olarak bronz madalya elde eden Erkek Milli Golf Takımımızı da tebrik ediyorum.”

Büyük bir çim parçası üzerinde özel bir topla oynanan golfün amacı, topu açık bir deliğe sokmaktır. Topu deliğe sokmak için minimum vuruş sayısı yapılmalıdır. Golf sahasında 9 veya 18 delik bulunur ve her delik farklı karakter ve görünüme sahiptir. Golfte rakipler birbirlerinin oyununa müdahale etmezler ve oyunun nasıl biteceği tamamen o kişiye bağlıdır.

Başlangıç​​seviyesindeki golfçüler 9 delikli sahayı tercih ederken, daha ileri seviyedeki golfçüler 18 delikli sahayı tercih ediyor. 18 delikli bir parkurda oynuyorsa, en az vuruşla 18 deliği  tamamlayan oyuncu oyunu kazanır. Her golf sahası, oyunun kurallarına uyulması şartıyla farklı şekilde tasarlanmıştır.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.sanalyer.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!

Disqus Yorumları