GM ve Lyft'in 2018' de kendiliğinden araba kullanan otomobillerini test edeceğini söylüyor
Reuters' den gelen bir rapora göre, GM içinden iki kaynaktan alınan otomobil, önümüzdeki yıl kendiliğinden çalışan otomobil teknolojisi için test edilip topluluklara sergilenmek isteniyor.

GM ve Lyft, bir yıldan fazla süredir insansız sürülen otomobil teknolojisinde bir anlaşma yaptı ve tüketiciler için çok az sonuç vardı. Ancak, önümüzdeki yıl, iki şirketin en büyük oto araç filosunu (AV'ler) test etmeye çalışacağını açıkladı.

Şu anda yaklaşık 60 Chevy Bolt prototip AV' sini test eden şirket, 2018'de bu rakamı önemli oranda yükseltmek istiyor. Bu orijinal filonun özel üretiminin yüksek maliyeti, çoğunlukla ikinci en büyük sürüş paylaşım hizmeti olan Lyft tarafından karşılanacak.

San Francisco'da araba kullanan özel bir Chevy Bolt.

Lyft, bir çok eyalette iş ağı vasıtasıyla özel araçları test edecek, tıpkı Uber'in dünya çapında çeşitli şehirlerde yapmaya başlamış olduğu gibi. Bununla birlikte, Lyft ve GM'nin bir araya getirdiği çabaları, eğer bu kaynaklar doğruysa, dünyadaki AV'lerin en büyük test filosunu oluşturacak ve diğer rakiplerin çabalarını cüretkar bırakacaktır. Google' ın AV şirketi Waymo, şu anda yalnızca yaklaşık 60 prototip aracı test ediyor. Bu arada Ford, AV üretimini 2020 yılına kadar artırmayı planladığını açıkladı. Belki de kısmen özel araçlarda kendi kendine çalışma yazılımlarını test eden Tesla, yeni araçlarının tam özellikli tasarlandığını duyurdu ancak diğerlerine göre karşılaştırılabilir tek örnek bu.

Bununla birlikte, kısa sürede bir Chevy Bolt AV satın alabileceksiniz demek değil. Alınan kaynaklara göre ve GM tarafından geçtiğimiz günlerde kamuya yapılan duyurulara göre şirket Bolt AV'leri 2018'de tüketicilere satmayı planlamıyor. Kitlesel pazar penetrasyonunun devam etmeyeceği görünüyor. Bununla birlikte, bu söylenti test filosu bu yönde atılmış büyük bir adım olabilir.


"GM ve Lyft'in 2018' de kendiliğinden araba kullanan otomobillerini test edeceğini söylüyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere GM ve Lyft'in 2018' de kendiliğinden araba kullanan otomobillerini test edeceğini söylüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GM ve Lyft'in 2018' de kendiliğinden araba kullanan otomobillerini test edeceğini söylüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0