GitHub eski Bitnami kurucu ortağı Erica Brescia'yı COO olarak işe aldı
Microsoft, GitHub'ı 7,5 milyar dolara satın aldığından bu yana bir yıldan fazla bir süre geçti, ancak şirket o dönemde büyüdü ve bugün eski Bitnami COO ve kurucusu Erica Brescia'yı COO'yu kiraladığını duyurdu.

Brescia, geçtiğimiz ay VMware’e satılıncaya kadar Bitnami’deki COO görevlerini 2011’de kurulmasından bu yana ele aldı. İyi bir zamanlama durumunda GitHub, COO rolünü yerine getirmeyi düşünüyordu ve CEO Nat Friedman ile konuştuktan sonra, bunun iyi bir seçim olacağını düşünüyordu. Geliştiricilerin çeşitli projelere katkıda bulunabilecekleri bir yer sağlama GitHub, Bitnami'de yaptıklarına iyi bir şekilde uyum sağladı; bu, geliştiricilere konteyner veya Kubernetes Helm çizelgeleri gibi paketler şeklinde yazılımlar sunmanın bir yolunu buldu.

Yeni GitHub COO Erica Brescia

GitHub kadar hızlı büyüyen bir şirkette COO'yu devraldığı kadar iyi bir şirket kurma, gerekli olan her türlü rolü üstlenme ve onu ele geçirme deneyimini görüyor. “GitHub'ın hala ne kadar hızlı büyüdüğünü görmek beni çok şaşırttı ve bence bu tür kurucu zihniyeti getirerek, zorlukların nerede olduğunu ve çözüm bulmak için bir ekiple birlikte çalışarak, gerçekten iyi çeviri yapacak ve yardım edecek bir şey olduğunu düşünüyorum. şirket başarılı bir şekilde ölçeklenecek ”dedi.

Yapılmasına yardım etmediği bir şirketle çalışmak için farklı bir zorluk olacağını kabul ediyor, ancak bu yeni pozisyona girerken ona yardımcı olacak birçok benzerlik görüyor. Bir şirketi sattıktan hemen sonra, bir işi hemen yapmak zorunda olmadığı belliydi, ama bu özellikle onu masaya bırakmamak için çok zorlayıcıydı.

“Bitnami'den çıkabileceğim çok sayıda farklı yönler olduğunu düşünüyorum ve GitHub, fırsatın ölçeği ve geliştiricilere ve dünyadaki geliştiricilere bu kadar odaklanmaya odaklanmasından dolayı beni çok heyecanlandırdı. Hem açık kaynak hem de işletme, dünyayı ilerletmeye gerçekten güç veren yazılımlar üzerinde işbirliği yapıyor ”dedi.

Büyüyen bir şirkette COO olarak, şirket ölçeklenmeye devam ettikçe işleri yürütmek için daha verimli yollar bulmak üzerine düşeceğini söyledi. “Bu kadar hızlı büyüyen bir şirketiniz olduğunda, muhtemelen ölçekte daha verimli bir şekilde yapılabilecek kaçınılmaz şeyler vardır ve bu yüzden zaman geçirmeyi planladığım ilk şeylerden biri de ekipten anlamaktır. acı noktaları ve örgütün daha iyi yağlanmış bir makine gibi çalışmasına yardımcı olmak için ne yapabiliriz. ”

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları