General Mobile 5 Plus Özellikleri Sızdı
General Mobile 4G ile Android One platformunda ciddi bir başarı elde eden General Mobile, yeni 5.5 inçlik telefonunu Barcelona'da tanıtacak. İşte General Mobile 5 Plus özellikleri!

Android One platformunun en fazla satış yapan telefonu olan General Mobile 4G başarılı olmasını son derece iddialı yeni bir modelle yenidenlamak isteyen General Mobile, yeni telefonu General Mobile 5 Plus'ı Barcelona'da tanıtacak.

Mobile World Congress kapsamında tanıtılacağını bildiğimiz telefonun yöntem özelliklerinin şimdilik bir kısmını sizlerle paylaşacağız.

General Mobile'dan bizzat aldığımız bilgilere göre, Türkiye pazarına yeni bir fiyat performans canavarı geliyor diyebiliriz.

General Mobile 5 Plus özellikleri

5.5 inç IPS tabanlı bir ekran ile gelecek olan General Mobile 5 Plus, Full HD çözünürlüğünde olacak. 5.5 inç ekran büyüklüğünde Full HD çözünürlük ise 401 PPI piksel yoğunluğuna tekabül ediyor.

Cat 7 modem ile etkili 4.5 G tecrübesi

4.5 G uyumlu akıllı telefonlar listesini daha önce sizlerle paylaşmıştık. O paylaşımda LTE modem sınıflarına göre hızların farkını da açıklamıştık.

General Mobile 5 Plus, Cat 7 sınıfı bir LTE modem ile gelecek. Cat 6 ile Cat 7'nin indirme hızları 300 Mbps. Fakat esas fark upload yani yükleme hızlarında. Cat 6 modem kullanan bir telefonun yükleme hızı en yüksek 50 Mbps olurken, Cat 7 sınıfı bir telefon 150 Mbps'e kadar yükleme hızı bizlere sunuyor.

LTE Cat 7 sınıfı modem kullandığı için Qualcomm'un 8 çekirdekli Snapdragon 617 prosedürcisinden gücünü alacak olan General Mobile 5 Plus, şimdi açıklayamayacağımız sürpriz ek özelliklerle birlikte tanıtılacak.

General Mobile 5 Plus fiyat tahmini

Şimdilik net bir fiyat bilgisi verilmeyen General Mobile 5 Plus için, sunmuş olduğu özelliklere göre makul bir fiyat ile geleceği konuşuluyor.

General Mobile 4G ile fiyat performans noktasında son derece iddialı olan firma, aynı iddiayı General Mobile 5 Plus'ta da devam ettirecek.

Yani iddialı yöntem özelliklerle, bu yöntem özelliklere göre makul fiyatı bir arada bulabileceğiz.

Google ve Qualcomm desteği

Google'ın Android One partnerleri arasında en fazla telefon satan firma olmayı başaran General Mobile, Android One 2 modelini satışa sunacak.

Bu alanda Google'dan daha çok program desteği alacak olan firma, Qualcomm tarafından da desteklenecek

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları