Geminid Meteor Yağmuru Geliyor! Saatte 50 Yıldız Kayacak
Geminid Meteor Yağmuru, bu sene özel bir vakayla gündeme geldi. Mühim günleri unutmayan arama motoru Google, bu defa Geminid Meteor Yağmuru'nu ekranına taşıdı. Peki, 50'ye yakın star kaymasının gözlemlenebileceği Geminid Meteor Yağmuru nedir? İşte, günün ilk saatleri nedeni ile merakla araştırılan o mevzu hakkındaki bazı bilgiler

Geminid Meteor Yağmuru nelerdir sorusunun yanıtı, Dünyanın en büyük arama motoru olan Google'ın yapmış olduğu doodle hemen sonra vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Uzay bilimleriyle ilgili meraklı olan birçok yurttaş, Gemini Meteor Yağmurunun ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyor. Peki, Geminid Meteor Yağmuru nelerdir? Geminid Meteor Yağmuru ne zaman?

GEMİNİD (İKİZLER) METEOR YAĞMURU NEDİR?

"Meteor yağmurlarının kralı" olarak malum Geminid, 3200 Phaethon adlı sönük bir kuyrukluyıldızın, Güneş etrafındaki yörüngesinde dönerken arkasında bıraktığı kaya parçaları sonucunda oluşuyor. Gemidler her sene en iyi meteor yağmurlarından bir tanesi şekilde kabul edilir, zira bireysel meteorlar parlaktır ve doruk gökyüzünde meteor akışını saatte 120 meteor benzer biçimde yüksek oranlarda görebilir. Bilinen kayıtlara gore, Geminid meteor duşu hemen hemen 200 yaşlarında.

Yeterince karanlık alanlarda yarın gece saat 00.00'dan sonrasında saatte ortalama 50'ye yakın "yıldız kayması" görülebilecek.

Geminid Meteor Yağmurunu Aşağıdan Canlı Olarak İzleyebilirsiniz


"Geminid Meteor Yağmuru Geliyor! Saatte 50 Yıldız Kayacak konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Geminid Meteor Yağmuru Geliyor! Saatte 50 Yıldız Kayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geminid Meteor Yağmuru Geliyor! Saatte 50 Yıldız Kayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Tüm Yorumlar
5
4
2
1
0