Galaxy S9, iPhone X’u tahtından etti!
Samsung’un yeni telefonlarını tanıtılması ile birlikte zeki telefon dünyasındaki dengeler değişmeye baldı. Galaxy S9’un monitörü en iyi zeki telefon monitörü seçildi.

DisplayMate, Samsung’un yeni telefonu ile alakalı raporunu açıkladı. DisplayMate’in laboratuvar kontrol ve standardize kategorilerinin tümünde en iyi dereceyi piyasa ilk ekran, Galaxy S9 monitörü oldu. Böylece geçtiğimiz sene iPhone X’a ait olan en iyi monitör ödülünün yeni sahibi S9 oldu.

DisplayMate geçen yıl iPhone X’un ekranını en iyi performans gösteren akıllı telefon ekranı olarak tanımlamıştı. Sitenin bu değerlendirmeyi yapmasında Apple’ın OLED donanımını süper duyarlı, yüksek performanslı ve görkemli ekrana dönüştüren kırılgan monitör kalibrasyonu etkili olmuştu. DisplayMate, şundan dolayı Samsung’u iPhone X’da kullanılan mucizevi OLED ekran donanımının geliştirilmesi ve üretimi için kutlama etmişti.

Bu yıl da yeniden Samsung’un ürettiği bir ekran liderliği ele geçirdi. S9, en yüksek mutlak renk doğruluğu, en yüksek monitör parlaklığı, en büyük doğal renk gamutu, en yüksek kontrast payı ve en düşük ekran yansıması nitelikleri ile dünyanın en iyi telefon ekranı oldu. Bununla birlikte S9’daki 2960×1440 panelin Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8‘de bulunan güç verimliliğine haiz bulunduğu belirtildi.

DisplayMate, S9’un 5.8 inçlik ekranının renk hassasiyetinin tüm parlak zeka telefonlardan daha iyi olduğunu açıkladı. 2.960 x 1.440 piksel çözünürlüğünde olan (570 ppi) Super AMOLED ekranın parlak durumlardaki okunabirlik seviyesi (%, 4.4 yansıtma seviyesi) ile rekoru ele geçirdiği belirtildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları