Galaxy S8, iPhone özellikleriyle geliyor!
iPhone 6S ile beraber gelen bir özelliğin, Samsung sebebi ile sunulacak yeni nesil amiral gemisi akıllı telefon Galaxy S8’de de yer alacağı ileri sürüldü.

Samsung’un merakla beklenen amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S8’de, Apple’ın iPhone 6S serisi itibarıyla sunmaya başladığı basınca duyarlı ekran teknolojisini sunacağı söyleniyor. Apple’ın 3D Touch adıyla kullandığı Force Touch teknolojisi, şayet iddia edildiği gibi Samsung Galaxy S8’de yer alırsa, bu onu şirketin ilk Force Touch ekrana sahip akıllı telefonu yapıcak.

Samsung Galaxy S8 ile Force Touch ekran gelebilir

Bir Samsung tedarikçisinden alındığı belirtilen bilgilere göre, Samsung Force Touch teknolojisini azda olsa de olsa Galaxy S8’e getirmek istiyor. öte yandan teknolojinin tamamen uygulanmasının bir ya da iki yıl alabileceği düşünülüyor. öteki Android akıllı telefon üreticilerinin de kullanıcı arayüzünü zenginleştirecek olan bu teknolojiyi kullanmasının ise an meselesi bulunduğu anlatım edilmekte. Bu arada Huawei’nin teknolojiyi Force Touch adıyla hali hazırda kullandığını not olarak düşelim.

s8tch02

Google sebebi ile Android Nougat için duyurduğu uygulama kısayolları (app shortcuts) ayrıcalığı Force Touch’a benzetilse de teknolojideki basınca duyarlılık teknolojisi ile uzun süreli basmadan ayrılıyor.

Samsung bileşen biriminden bir yetkilinin de Force Touch teknolojisinin yakın gelecekte amiral gemilerinde sunulmaya başlanacağını belirttiği anlatım edilmektedir. Yani orta düzen akıllı telefonlar için bu teknolojinin gelmesi daha uzun süre alacak bu gibi gözüküyor.


"Galaxy S8, iPhone özellikleriyle geliyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Galaxy S8, iPhone özellikleriyle geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Galaxy S8, iPhone özellikleriyle geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0