Galaxy Note 8 hangi işlemci ile gelecek?
Galaxy Note 8 ile ilgili yeni ayrıntılar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Ayrıntılara göz atacak olursak, yeni Galaxy Note 8 hangi işlemci ile geleceği belli oldu!

Galaxy Note 8 ile ilgili yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Oldukça iddialı bir şekilde akıllı telefon piyasasına damgasını vurmayı amaçlayan Samsung, yeni Note 8 ile beraber başarıdan başarıya koşmayı tasarılıyor.

 

Galaxy Note 8 hangi işlemciyi kullanacak?

Bugün ortaya çıkan söylenti ile beraber Galaxy Note 8'de kullanılacak işlemci gün yüzüne çıktı. Ortaya atılan söylentiler ile beraber yeniden bir ilke imzalayacak olan Samsung, bu sene olduğu gibi yeni nesil kuvvetli Snapdragon işlemcisi ile piyasaya çıkan ilk akıllı telefon unvanını savunacak.

galaxy_note_8

Yeni söylentiye göre Galaxy Note 8, Qualcomm'un tanıtacağı yeni nesil Snapdragon 836 ile piyasaya çıkacak olan ilk akıllı telefon unvanına sahip olacak. Daha bu konu ile ilgili net bir bilgi paylaşılmasa da sağlam kaynaklardan gelen bilgiler doğrultusunda yeni telefonun Snapdragon 836'dan güç alacağını işaret ediyor.

Rapora göre, Snapdragon 836 işlemcisi, şu anlık piyasada bulunan Snapdragon 835 işlemcisinin az daha gelişmiş sürümü olarak karşımıza çıkacak.

Snapdragon 835'de olan 2.4 GHz hızı 2.5'e çıkartacak olan Snapdragon 836, 740MHz grafik işlemcisine de sahip olacak. İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili daha net bilgilerin paylaşılması bekleniyor. Yaşanan gelişmeleri sitemiz üzerinden izleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları