Fotoğrafları Doğrudan Kamera'dan iPhone'a Nasıl Aktarırım
Kameradan iPhone'a fotoğraflar nasıl aktarılır?

IPhone, dünyada en çok kullanılan kamera olmasına rağmen, tek kameradan çok uzaktır. Birçok fotoğrafçı-amatör ve profesyoneller- çekim yaparken onlarla diğer kameraları tokatlamaktadır.

IPhone'un kamerasıyla fotoğraf çekerken, görüntüler doğrudan cihaza kaydedilir. Ancak başka bir kamera kullanırken, fotoğrafları iPhone'unuzun Fotoğraflar uygulamasına aktarmanız gerekir. Normalde bu, fotoğraf makinenizdeki veya SD kartınızdaki görüntüleri bilgisayarınıza senkronize etmeyi ve ardından fotoğraflarınızı iPhone'a aktarmak için iPhone'unuzu senkronize etmeyi içerir.

Ama bu senin tek seçeneğin değil. Bu yazıda, iTunes kullanmaya gerek kalmadan doğrudan kameranızdan iPhone'unuza fotoğraf aktarmanın beş yolu açıklanmaktadır.

1- Apple Lightning'den USB Kamera Adaptörüne

apple-lightning-camera-adapter-583599d75f9b58d5b14ab7be

Belki de fotoğraf makinesinden iPhone'a fotoğraf aktarma işleminin en basit yolu olan bu US $ 29 adaptörü, fotoğraf makinenize bir USB kablosunu (dahil değildir) takmanıza, bunu bir adaptöre bağlamanıza ve bu adaptörü iPhone'daki Yıldırım portuna takmanıza izin verir.

Bunu yaptığınızda, iPhone'daki dahili Fotoğraflar uygulaması başlatılır ve fotoğrafları aktarmak için İçe Aktarma düğmesi sunar. Bu düğmeye dokunun ve ardından Tümünü Aktar'a dokunun ya da istediğiniz tek tek fotoğrafları seçin ve İçe aktar'a dokunun; siz de çalışmazsınız.

İşlemin başka yöne gitmediğini belirtmek gerekir: telefonunuzdan fotoğraf makinenize fotoğraf yüklemek için bu adaptörü kullanamazsınız.

 

2 - Apple Lightning'den SD Kart Kamera Okuyucusuna

apple-sd-card-reader-583599d93df78c6f6a747304

Bu 29 dolarlık adaptör, yukarıdaki kardeşine benzer, ancak fotoğraf makinesini iPhone'a bağlamaktan ziyade, SD kartı kamera dışına çıkarın, buraya takın ve bu adaptörü iPhone'un Yıldırım portuna takın.

Bunu yaptığınızda, diğer Apple bağdaştırıcısında olduğu gibi aynı deneyimi yaşarsınız: Fotoğraflar uygulaması başlatılır ve SD karttaki fotoğrafların bir kısmını veya tamamını içe aktarmaya yönlendirir.

Bu seçenek ilk seçenek kadar doğrudan değil, yedek bir USB kablosunu da el altında tutmanızı gerektirmiyor.

Amazon dan al

 

3- Kablosuz Adaptör

nikon-wireless-adapter-58359a013df78c6f6a74791e

Adaptör güzel ve hepsi, fakat bu 21. yüzyıl ve kablosuz olarak işleri seviyoruz. Kablosuz bir kamera adaptörü satın alırsanız da kullanabilirsiniz.

Bunun güzel bir örneği burada resimde görülen Nikon Nikon WU-1a Kablosuz Mobil Adaptör'dür. Bunu kameranıza takın ve iPhone'unuzun bağlanabileceği bir Wi-Fi sıcak noktasına dönüşür. İnternet erişimini almak yerine fotoğraf makinesinden telefonunuza aktarmaya adanmış bir nokta.

Resimleri aktarmak için Nikon'un Kablosuz Mobil Yardımcı Programı uygulamasını (iTunes'da İndirin) yüklemenizi gerektirir. Uygulamadıklarında onları telefonunuzdaki diğer fotoğraf uygulamalarına taşıyabilir veya e-posta veya sosyal medya yoluyla paylaşabilirsiniz.

Bu adaptör üzerinde 25-50 $ harcama yapmayı bekleyin.

Canon, SD kart tarzı W-E1 Wi-Fi Adaptörü benzeri bir cihaz sunuyor ve 40 dolar civarında.

Amazon dan al

 

4- Üçüncü Şahıs SD Kart Okuyucu

leef-iaccess-reader-583599f23df78c6f6a7476dc

Tamamen üçüncü taraf yolunu tercih ederseniz, SD kartını kameranızdan iPhone'unuza bağlayacak bir dizi bağdaştırıcı bulunur. Bunlardan biri burada gösterilen Leaf iAccess okuyucusudur (40-60 $ harcaması beklemektedir).

Bunlarla SD kartını fotoğraf makinenizden çıkarıyorsunuz, adaptörü iPhone'unuza bağlayınız, SD kartı takınız ve fotoğraflarınızı aktarınız. Aksesuara bağlı olarak bir uygulama kurmanız gerekebilir. Leef aygıtı, MobileMemory uygulamasını gerektirir, örneğin (iTunes'da İndirin).

Elbette Leaf iAccess tek seçenek değildir. Amazon'da "SD kart okuyucu yıldırım konektörü" araştırması, çok portlu, çok konektörlü, Frankenstein'ın Canavar görünümlü adaptörlerine dönüştürecektir.

Amazon dan al

5- Bulut Hizmetleri

Donanım yolundan tamamen kaçınmayı tercih ederseniz bir bulut servisine göz atın. Apple'ın iCloud Fotoğraf Kütüphanesi, akla ilk gelebilecek şeylerden birisidir; ancak fotoğraf makinenizden bilgisayar ya da iPhone olmadan fotoğraf almanın bir yolu olmadığı sürece (ve bunu yapmanın bir yolunun olduğunu sanmıyorum), Işe yaramaz.

Ne işe yarar ki Dropbox veya Google Fotoğraflar gibi hizmetler. Fotoğrafları kameranızdan veya SD kartınızdan hizmetlere almak için bir şeye ihtiyacınız olacak elbette. Bunu yaptıktan sonra, uygulamayı kullandığınız bulut hizmeti için yükleyin ve fotoğrafları iOS Fotoğraflar uygulamasına aktarın.

Bir adaptör kullanmak kadar basit veya şık değil, ancak fotoğraflarınızı birden fazla yerde yedeklemenin güvenlik seviyesini - SD kartında, bulutta ve iPhone'unuzda - iyi bir seçenektir.

Apple Adaptörlerini Kullanarak İçe Aktarma Düğmesi Görünmüyorsa Yapılması gerekenler

Yazının başında listelenen Apple adaptörlerinden birini kullanıyorsanız ve bunları taktığınızda İçe Aktar düğmesi görünmüyorsa, aşağıdaki sorun giderme adımlarını deneyin:

1- Kameranızın açık ve görüntü verme modunda olduğunu onaylayın
2- Adaptörün fişini çekin, yaklaşık 30 saniye bekleyin ve tekrar takın
3- Fotoğraf makinesinin veya SD kartın fişini çekin, yaklaşık 30 saniye bekleyin ve tekrar deneyin
4- IPhone'unuzu yeniden başlatın.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları