Flash oyunların sevilen kategorileri
En sevilen flash oyunlar hangileri? Karşınızda sevilen flash oyunların kategorileri..

Yaşadığımız dönem ne yazık ki son yıllarda  şiddet ve olumsuzluklarla çevrili. Bu durumdan elimizden geldiğince miniklerimizi uzak tutmak istesek de ne yazık ki bu pek mümkün olmuyor. Şiddet hayatımızın her alanına girmiş durumda; izlediğimiz dizilerden tutun çocuklarımıza okuduğumuz masallara kadar hayatımızın her alanına işlemiş durumda. Hal böyle olunca şiddet artık çocukların gözünde normalleştirilmiş bir unsur olarak görülmeye başlanıyor.

Çocukların en çok etkilendiği ve en çok sevdiği oyun kategori olan zombi oyunları aslında bir nevi filmlerden alınan sahnelerin birleşimidir. Zombi oyunlarında ki şiddet ve kan bazı çocuklarımızı korkutsada bazıları bu durumdan çok memnun. Çok şiddete kaçmadan geliştirilen zombi oyunları, çocukların oynayacağı tarzda ve şiddet oranı en aza düşürülmüş durumdadır.

            İnternet üzerinden ücretsiz olarak oynanabilen küçük boyutlu oyunlarda hiç bir şiddet unsuru ve çocuk gelişimini olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir unsur bulunmuyor. Zeka ve beceri gerektiren bu oyunda hem minik oyun severlerimiz keyifli zaman geçiriyor hem de bilgi ediniyor bir diğer deyişle bu oyun eğlendirirken öğretiyor! Oyuncular cerrah rolüne bürünüp hastalarını iyileştiriyor ve hayatlarını kurtarıyor.İnsanlara yardım etme, hastaları iyileştirme ve hayat kurtarma gibi günümüzde neredeyse unutulmaya yüz tutmuş bu insani değerleri çocuklara aşılaması bakımından ameliyat oyunlarının çocuk gelişimindeki katkısı oldukça büyük. Gelişim açısından da çok önerilen ilgili oyunlar kısa süre içerisinde çocukların daha bilinçli olmasına etki ettiği kesin olarak biliniyor.  Artık çocuğunuz boş zamanlarında hayat kurtaran bir süper kahraman olarak ilan edilebilir!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları