Facebook Live için yayın aracı geliyor!
Video yapımcıları bundan böyle Facebook Live üstünden canlı gösterim yaparken oldukca işlevsel bir araca sahip olacak şeklinde gözüküyor. Facebook kontrol etmeye başladığı internet tabanlı Live Producer ile tek bir akışta birden fazla kamerayla yayının kontrol edilebilmesini sağlayacak.

Facebook Live Producer ile yayınlar bambaşka olacak!
İlk olarak Eylül ayında geliştiriciler tarafınca Facebook kodu arasında saklanmış ve işlevsel olmayan bir vasıta keşfedilmişti. Şimdi ise bu aracın en azından bazı kullanıcılar için sunulmuş olduğu ortaya çıktı. Hatta bir ihtimal vasıta sizin için de açılmış olabilmekte. Bunu buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz

facebook-live-icin-yayin-araci-geliyor-sdn-02-768x393

Birden fazla giriş ekleme, videoyu ikili, üçlü veya dörtlü görüntüleme seçeneklerinden bir tanesini seçme ve fotoğraf içinde fotoğraf modu şu lahza için ortaya çıkan işlevler arasında yer alıyor. Hatta videonuza bindirme grafikler ekleyerek yayınlarınıza şıklık katabilmeniz de olası olacak.

Facebook Live yayınınızda daha ilkin birden bire fazla kamera ve bindirme grafik kullanabilmek için ancak API ile üçüncü parti çözümlerini kullanılabiliyordu. Bu sefer sosyal medya platformu ilk defa kendi çözümü ile karşımıza çıkıyor. Tabii ki bu da erişilebilirlik anlamında yayıncıların fazlaca işine yarayacak.

facebook-live-icin-yayin-araci-geliyor-sdn-03-768x391

Bu web tabanlı aracın ne vakit hepimiz için sunulacağı konusundaysa şimdilik herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları