Facebook anları kapatıyor. İşte tüm fotoğraflarınızı nasıl kaydedeceğiniz
Kullanıcıların fotoğrafları ve videoları özel olarak paylaşmalarını sağlamak için tasarlanan bağımsız mobil uygulama olan Facebook Moments, önümüzdeki ay kapanıyor.

Facebook, uygulamanın hizmetlerinin 25 Şubat'ta sona ereceğini doğruladı. Facebook, bir süredir güncellenmemiş olan ve desteklemediği için uygulamayı destekleme kararı aldı.

“Başlangıçta insanların fotoğraflarını kurtarabilecekleri bir yer olarak başlattığımız Moments uygulaması desteğine son veriyoruz. İnsanların paylaştığı fotoğrafların onlar için önemli olduğunu biliyoruz, bu nedenle Facebook uygulamasında anılarınızı kurtarmanın yollarını sunmaya devam edeceğiz, ”dedi.

Anlar kullanıcıları, uygulamanın yakın ucunda olduklarını belirten bir mesaj görmelidir. Mesajın altında fotoğrafları ve videoları dışa aktarmak için bir seçenek var.

Screen-Shot-2019-01-24-at-11.49.07-AM

Kullanıcıların Moments uygulamasının web sitesi sürümünden erişebileceği iki dışa aktarma seçeneği vardır. Biri Facebook hesaplarında özel bir albüm oluşturacak; diğer seçenek her şeyi cihazlarına indirir. Facebook'a göre, kullanıcılar fotoğraflarını ve videolarını Moments web sitesinden Mayıs 2019'a kadar dışa aktarabilirler.

Kullanıcılar dışa aktarma işlemine herhangi bir cihazdan başlayabilirler. Kullanıcı özel Facebook albümleri oluşturursa, her anın altında, Facebook'ta bir albüm olarak görüntülenmeye hazır bir bağlantı görecektir.

Dosyayı indirmeyi tercih edenler için, istendiğinde Facebook şifrelerini girmeleri gerekir. Dosyalar, dosya boyutuyla birlikte gösterilecek ve kullanıcılar dosyaların kalitesini (yüksek, orta veya düşük) seçebileceklerdir. Moments uygulaması bir bağlantıyı e-postayla gönderir ve Facebook'a indirilmeye hazır olduğunda kullanıcıya bildirir.

2015 yılında piyasaya sürülen anlar, son zamanlarda diğer Facebook ürünlerinden bazılarının rekabete yol açabileceği bir rekabet gördü. Örneğin, Facebook, doğrudan bir paylaşım seçeneği içeren Hikayeler özelliğini geliştirdi. Bu seçenek, albümlerin tümü için değil bir kereye mahsus olmak üzere tasarlanmış olsa da, seçili bir arkadaş veya arkadaşlarınızla özel olarak fotoğraf göndermek için kullanıcıların Moments uygulamasını tamamen atlamasına izin verdi.

Kullanıcılar ayrıca uygulamadaki fotoğraflarından herhangi birini Facebook'ta Albümler olarak paylaşma seçeneğine de sahipler. Birisi uygulamayı bir Albüme indirirse, gizlilik ayarı varsayılan olarak “Only Me” olarak belirlenir, ancak bir kullanıcı her zaman arkadaşlarıyla paylaşma seçeneğine sahiptir.

Facebook, anıların Facebook uygulaması içinde kaydedilmesi için seçenekler sunmaya devam edeceğini söyledi. Örneğin, Hikayeler formatı popülerlikle büyüdükçe, şirket insanların fotoğraflarını ve videolarını Hikayeler aracılığıyla paylaştığı daha fazla yol üzerinde çalışıyor. Başlatılan bu özelliklerden bazıları Facebook'ta Fotoğrafları Kaydet, önemli noktaları ve Haber Arşivi'ni içerir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları