ESET Internet Security’ye Online Bankacılık Ödülü
Antivirüs yazılım kuruluşu ESET’in çok katmanlı güvenlik programı ESET Internet Security, bu yılki MRG Effitas Online Bankacılık Ödülü’nü kazandı. Sektörün fiili standardı şekilde düşünülen bu mükafaat, finansal tehditlere karşı en güvenli çözümleri belirliyor.

Antivirüs yazılım kuruluşu ESET’in çok katmanlı güvenlik programı ESET Internet Security, bu yılki MRG Effitas Online Bankacılık Ödülü’nü kazandı. Sektörün fiili standardı şekilde düşünülen bu mükafaat, finansal tehditlere karşı en güvenli çözümleri belirliyor.

Online bankacılık ve e-ticaretin gittikçe yaygınlaştığı göz önünde bulundurulduğunda, tehditlerin artması şaşırtıcı değil. İngiltere'de yayınlanan yakın tarihli bir rapora, banka müşterilerinin 2018 yılının ilk 6 ayında dolandırıcılara 500 milyon pound kaptırdığını ortaya koydu. Siber güvenlik sağlayıcıları, potansiyel tehditleri azaltmak için çözümler sunarak büyüyen bu endişelere hızlı bir biçimde cevap veriyor.

 

Testler nasıl yapılmış oldu?

İngiltere merkezli müstakil IT güvenliği kontrol ve danışmanık kuruluşu MRG Effitas, piyasada yer edinen geniş çözüm yelpazesini sıralamak amacıyla, dört çeyrek süresince yaygınlaşmış finansal kötü amaçlı yazılım ve botnetler kullanarak finansal emniyet çözümlerini kontrol etti. Bu testler, reel koşullar oluşturularak üzerinde aktif finansal zararı dokunan yazılımlar bulunan bilgisayarlarda güvenli tarayıcıların online bankacılık ve elektronik alışveriş işlemlerini koruyup koruyamadıklarını çözümleme etti. Güvenli tarayıcılar, zararı dokunan yazılımların kredi kartı bilgilerini çalmalarını ya da online bankacılık işlemlerini değiştirmelerini önleyebilmelidir.

 

ESET’in “Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması” ayrım yaratıyor

MRG Effitas, bu testler kapsamında, gündelik web kullanıcılarına kapsamlı koruma sağlayan gelişmiş bir çözüm olan ESET Internet Security‘yi de analiz etti. “Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması” da dahil olmak üzere son aşama çağdaş bir takım özellik sunan yazılım, kullanıcıların emin bir şekilde online ödeme yapabilecekleri ve internet bankacılığı kullanırken yada web tabanlı kripto cüzdanlara erişirken otomatik olarak korunabilecekleri, özel güvenliğe haiz bir tarayıcı yer ediniyor.

 

Tuş kaydedici yazılımlara karşı da koruyor

Yazılım bununla beraber daha da emin muamele yapılabilmesi için klavye ve tarayıcı arasındaki iletişimi şifreliyor ve bunun yanı sıra, bir bilgisayardaki tuş vuruşlarını kovuşturmak ve kaydetmek için uygulanan keylogger yazılımlarına karşı da koruma sağlamakta. Testlerin peşinden ESET'in kazananlar içinde bulunduğu açıklandı.

Ödülü değerlendiren ESET Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal, "ESET'in emniyet çözümleri, bankacılık ve öteki finansal tehditleri etken şekilde takip eden dünya çapındaki araştırma ekiplerimizin uzmanlığıyla desteklenmektedir. Bu, şirketimizin aktüel tehdit trendlerine ve onların değişen türlerine karşı ön planda bulunduğu ve bu doğrultuda kullanıcıları korumak amacıyla en iyi yazılımı geliştirebileceği manasına gelir. ESET şekilde kullanıcıları olası olan en yüksek seviyede korumaya çalışmaktayız ve üst seviye inceleme ile uzman bilgisi yardımıyla kullanıcıları en tehlikeli tehditlere karşı koruyan mamüller sunmaktan gurur duyuyoruz. Finansal emniyet tehditleri giderek karmaşıklaşıyor ve MRG Effitas Online Bankacılık Ödülü şeklinde kriterler, ESET ürünlerinin son derece sıkıntılı olan siber emniyet alanındaki kalitesini gösteriyor” açıklamasını yaptı.


"ESET Internet Security’ye Online Bankacılık Ödülü konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere ESET Internet Security’ye Online Bankacılık Ödülü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ESET Internet Security’ye Online Bankacılık Ödülü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0