Epic Games artık kendi oyun mağazasını açıyor!
Oyun geliştiricilerine gelirlerden %88 şeklinde yüksek bir hisse verecek olan Epic Games mağazası; aktörleri, geliştiricileri ve içerik üreticilerini birleştiren bir ekosistem yaratmayı hedefliyor.

PC, konsol, mobil, Web ve VR platformlarında sayısız oyunun geliştirilmesine olanak sağlayan Unreal Engine oyun motorunun da sahibi olan Epic Games, geliştiricilere satışlarından %88 oranında pay sağlayan öncü nitelikteki çevrimiçi mağazasını duyurdu.

Kısa vakit içerisinde özel şekilde seçilmiş bir dizi PC ve Mac oyunuyla beraber açılacak olan mağaza, 2019 yılı içinde ilave oyunlar kabul etmeye ve başka platformları da desteklemeye başlamış olacak.

Epic Games mağazasının kapıları değişik oyun motorlarıyla geliştirilmiş bütün oyunlara açık olacak. Mağazada yer alacak ilk oyunların arasında Unreal, Unity ve diğer oyun motorlarıyla geliştirilmiş oyunlar bulunuyor.

Unreal Engine ile geliştirilmiş oyunların sahiplerini ise büyük bir fırsat bekliyor. Epic Games, Unreal Engine ile geliştirilen oyunlara özel olarak, oyun motoru lisansı için geliştiricilerin ödemesi ihtiyaç duyulan telif hakkı payından feragat edecek.

Epic Games mağazasına has, örneksiz bir hususiyet ise İçerik Üreticilerini Destekleme programı. Bu program sayesinde geliştiriciler, aralarında Youtube ve Twitch yayıncılarının da olduğu 10.000’den çok içerik üreticisine ulaşabilecekler. İçerik Üreticilerini Destekleme programı, oyun geliştiricilerine sağladıkları katkılardan dolayı içerik üreticilerini ödüllendirecek.

Epic Games’in kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney, mağazayla ilgili olarak, “Geliştiriciler olarak uzun zamandır makul fiyatları olan, bizi oyuncularımıza direkt ulaştıran bir mağazanın hayalini kuruyorduk. Fortnite’ın başarısı yardımıyla imkânlarımızı diğer geliştiricilerle paylaşarak bu mağaza hayalini gerçekleştirebileceğiz.” dedi.

Epic Games mağazasında yayınlanacak ilk oyunlarla alakalı ayrıntılı bilgiler 6 Aralık Perşembe günü düzenlenecek olan The Game Awards esnasında verilecek.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları