En İyi Animeler için Türkçe İzleme Fırsatı
Animeler, senaryo konusunda kısırlık yaşayan Hollywood’ un bile konu/senaryo çeşitliliği ve orijinal hikayeler için başvurduğu yer haline geldi.

Zengin dünyasıyla kendisine çeken anime dünyası, çok kaliteli yapımlarıyla dünyanın her yerinde geniş hayran kitlelerine sahiptir. Renkli dünyasında kimi zaman karanlığı kimi zamanda gökkuşağı tadında renkleri öne çıkartan konularda yapımlara imza atılıyor. Bu özelliğiyle de aslında dünya sinemasına ve televizyon sektörüne örnek teşkil edecek başarılı yapımların ortaya çıkmasını sağlıyor. Bunlardan birisi de Dragon Ball isimli animedir. Akira Toriyama tarafından yazılan ve çizilen animede Son Goku isimli karakterin maceraları konu ediniyor. Dragon Ball izle seçeneğiyle dijital ortamda kolayca animeyi takip etmek mümkün oluyor.

One Piece Hazinesinin Peşinde

Eiiçiro Oda imzası taşıyan son dönemlerin popüler animelerinden One Piece, 1997 yılından bu yana “Shonen Jump” isimli dergide yayınlanıyor. Muhteşem detay işlemelere sahip olan animeyi One Piece izle seçeneği ile kolayca izleyebilme imkanı bulunuyor. One Piece anime konusu ise Monkey D.Luff isimli henüz 17 yaşındaki gencin “şeytan meyvesi” isimli meyveyi yedikten sonra doğaüstü güçlere sahip olması ve zaman içerisinde mürettebatı yaptığı korsanlardan oluşan “Hasır Şapka Korsanları” ile çıktığı maceraları kapsıyor. Yapıma ismini veren dünyanın en büyük hazinesi olan One Piece ise Luffy için en büyük arzulardan birisidir. Bu sırada karşılaştıkları tehlike ve risklerle her zaman heyecanı en üst seviyede tutuyor.

Tüm yapımlardan farklı, tamamen kendisine özgü bir anime olan Death Note, Amerikan sinemasının radarına çok önceden girmişti. Nitekim dijital platform için olsa da alıp, kendilerine özgü bir çekim yaptılar. Ancak Death Note, gerçek bir animedir ve öyle izlenmelidir. Tsugumi Ooba tarafından yazılan ve Takeshi Obata tarafından çizilen Death Note, karanlık ve sorgulamalarla dolu bir dünya sunuyor. Henüz 17 yaşında bir lise öğrencisi olan Light Yagami, çok zeki ve çok yakışıklı bir öğrencidir. Bir gün bir şinigaminin düşürdüğü bir defteri yani Death Note’ yi bulur. Bundan sonra kendisini yeni dünyanın tanrısı olarak nasıl görmeye başladığını, onun bu yaklaşımına karşı sıradışı bir karakter olarak Interpol tarafından yaşanan gizemli ölümleri soruşturmak için “L” devreye girer. İkili arasındaki zeka dolu savaşın her an heyecanını yaşamak isteyenler için Death Note izle seçeneğiyle dijital platformda yer alıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları