En Güzel Yüzük Modelleri
Yüzük, bayanlara verilebilecek en güzel hediyeler arasında ilk sırada yer alıyor. Her zaman değerini koruyan bir hediye olan yüzükler, kadınların her zaman yanında taşıdıkları aksesuar olarak göz alıyor.

4000 yıllık bir tarihi bulunan kuyumculuk mesleğinde en önemli ve en değerli işleme sanatı olarak dikkat çeken yüzükler erkekler tarafından bayanlara alınacak ilk hediye modelleri arasında yer alıyor. Takılar arasında en ihtişamlı ve en değerli seçenek olarak dikkat çekmekte olan yüzük pek çok kültürde var olmuş ve farklı tasarımlar ile dikkat çekmiştir. Oldukça göz kamaştırıcı tasarımlar ile birlikte en sade halleri ile birlikte yüzükler bayanlar tarafından dikkat çekmekte. Peki bir bayana hangi yüzükler hediye edilir? Son dönemlerin en popüler yüzük tasarımları arasında neler tercih ediliyor? Kişiye özel yüzük nedir? Hemen birlikte göz atalım ve size rehber olalım.

Kişiye Özel Yüzük Tasarımları

Hediyenizin size ve vereceğiniz kişiye özel olmasını istiyorsanız kişiye özel olarak hazırlanan yüzükleri tercih etmelisiniz. Mortakı internet sitesinde verilmekte olan bu hizmet ile birlikte sizin belirleyeceğiniz tasarım ile size özel olarak hazırlanacak bir yüzüğe sahip olabilirsiniz. Kişiye özel yüzük modelleri diğer yüzüklere göre daha yüksek ücretlere sahip oluyor. Bu yüzüğün oldukça uzun bir tasarım ve işleme sürecinden geçmesi ile bağlantılı olarak değişiyor.

Kişiye özel yüzük tasarımlarında istediğiniz şekli, taşı ve materyali kullanabilirsiniz. Altın ve gümüş olarak hazırlatabileceğiniz yüzükler ile birlikte pek çok farklı taş ta yüzüklerde yer alabilmekte. Buna tamamen kendi zevkiniz ve karşınızdaki kişinin zevkine göre karar verebilirsiniz.

Binlerce Yüzük Modeli

Yüzük almak isteyen erkekler için Mortaki.com adresinde pek çok seçenek yer alıyor. Kişiye özel olarak hazırlanan yüzük modelleri eğer bütçenizi aşıyor ise uygun fiyatlara pek çok farklı yüzük modellerine göz atabilirsiniz. En sadesinden, en süslüsüne kadar pek çok farklı modelin yer aldığı internet sitesi her bütçeye hitap eden fiyatları ile güzel bir hediye arayanlara hitap ediyor.

Yüzük almak isteyenler için dört farklı materyal ile hazırlanan yüzükler yer almakta. Gümüş, rose altın, beyaz altın ve altın ile hazırlanan yüzükler değerine değer katıyor. Son dönemlerde yüzüklerde en çok tercih edilen taşlar ise Zümrüt, Dumanlı Kuvars, Akuamarin, Lab Safir, Yeşil Kuvars, Sitrin, Swarovski

ve Ametist oluyor. Yüzüklerde en çok tercih edilen taşların özelliklerine de kısaca göz atalım.

Ametist : Mor veya mavi mor rengine sahip olan rengarenk bir kuvars çeşididir. Ametist genel olarak kadınlar tarafından mücevher olarak kullanılmakta. Aynı zamanda yüzüklerde de çok sık tercih edilmektedir.

Swaroski : Sert kıvrımlara sahip olan en değerli taşlardan biridir. Cam veya akrilik malzeme ile hazırlanmakta olan swaroski taşı suni elmas olarak bilinmektedir. Yapımı ve işlemesi çok zor olan swaroski taşlar son dönemlerde pek çok üründe yer alır iken yüzüklerde de tercih edilmekte.

Sitrin : Brezilya’da üretilmekte olan bu taş centilmenlik taşı olarak bilinmekte ve hazırlanmaktadır. Sarı, kahverengi ve kırmızıya yakın renklere sahip olan sitrin en değerli taşlar kategorisinde yer almakta ve yüzüklere farklı bir görüntü kazandırmaktadır.

Zümrüt : Yüzyıllardır tüm toplumlarda en değerli taş olarak günümüze kadar gelmiştir. Eşsiz bir yeşil renge sahip olan zümrüt genellikle yüzüklerde koyu rengi ile tercih edilmektedir. Elmas, yakut ve safir taşlarının ardından dünya üzerindeki en değerli taş zümrüt olarak kabul edilmektedir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları