Eklem Ağrılarının Giderilmesinde Yeni Dönem
Artoflex’in özel formülasyon ile geliştirilmesi ve etki mekanizması ile kendini kanıtlamış olması mevcut ağrıların azalıp giderilmesinde rol oynuyor.

Eklem hasarının oluşmasını, ilerlemesini azaltmak ve ortaya çıkan eklem ağrısı şikayetlerini sonlandırmak için Nutraxin Artoflex’i ağrısı olanlarla buluşturuyor.

Türkiye’nin önde gelen markası olan Nutraxin ürünün 18 yaş üzeri yetişkinlerde kullanılması gerektiğine dikkat çekiyor. Ürün içeriği dikkate alındığında formülünde 5 aktif bileşenin bir arada yer aldığı bilgisi veriliyor. Ürün içeriğine ananas dahil olarak ananastan elde edilen Bromelain ve Şeytan Pençesi bitkisi Glukozamin, Kondroitin ve MSM ile özel bir formüle tabi oluyor. Ürün şeker içermemesi ve yapılan klinik çalışmalar ile testlerle de güvenilirliği artırıyor.

Eklem Ağrısı Halsizlik Neden Olur?

Türk doktorların yaptığı araştırmalar baz alındığında kas-eklem ağısı ile D vitamini eksikliği arasında yakın bir ilişki ortaya çıkmıştır. Araştırma sonuçlarına göre hastaların %74’ü eklem ağrısı yaşamakta ve yanı sıra D vitamini eksikliği de yaşamaktadırlar. Genel olarak hareketsiz yaşam ve güneşten faydalanmamız nedeni hem eklem ağrısı çekmekte hem de vücuttaki D vitaminini yakmamaktan dolayı bu iki rahatsızlığı bir arada kendimizde görebilmekteyiz. Eklem ağrısı halsizlik yapar mı sorusuna verilecek yanıtta bu araştırma ile ortaya çıkıyor. Ülkemizde güneşli gün sayısının fazla olmasına rağmen D vitamini eksikliğinden kaynaklı raşitizm hastalığı çoğunlukta kendini gösteriyor. Hal böyle olunca da eklem ağrıları ile birlikte halsizlikten kaçınılmaz olunuyor.

Eklem Ağrılarına Kadınlarda Daha Çok Rastlanıyor 

Eklem ağrıları erkeklerde 50’li yaşlara isabet ederken kadınlarda 40’lı yaşlar bu durumdan nasibini alıyor. Menopozla birlikte kadınlar romatizma rahatsızlığı ile karşı karşıya kalır ve yaşın ilerlemesi ile birlikte de yastık görevini yapan kıkırdak dokunun aşınması sonucu eklem ağrıları hissedilmeye başlanır. Kadınlarda eklem ağrıları sorununa ideal kilonun korunması ile başlangıçta bir çözüm oluşturulmalıdır.

Eklem Ağrılarından Diz Ağrısı Ve Önlenmesi

Diz ağrısına sebep olabilecek hususlar şunlardır:

  • Diz bağlarında incinmeler
  • Menisküs yırtıklar
  • İltihaplı eklem romatizmaları
  • Patellofemoral ağrı sendromu

Aynı zamanda genel olarak sporcularda yoğun antrenman yapmaları dolayısıyla diz ağrısı sorunları ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Nutraxin çeşitli eklem ağrılarına çözüm oluşturuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları